Skocz do zawartości
Forum

Problem z zaparciami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
moja córeczka od 3 tygodni ma zaparcia, strasznie sie meczyla, po wielkim wysiłku i krzyku z bólu robiła kupki kształem przypominające orzechy włoskie, były bardzo ciemne i zbite, byłam z nią u lekarza, stwierdził, że to nic takiego, kazał podawać syrop lactulosum, czopki glicerynowe, sliwki,
próbowaliśmy wszystkiego i nic za bardzo nie działa, teraz jest trochę lepiej po tym syropie, bo robi kupe bardzo gęstą ale przynajmniej nie twardą ale przecież nie mogę ciągle podawac jej lactulosum
nie mam pojęcia skąd te zaparcia?
dodam ze Zuzia mało pije, własciwie tylko z piersi, nie mogę żadnym sposobem przekonać ją do wypicia wody, herbatki czy soku, 01 02 skonczy 8 miesięcy, teraz tez zaczeła odmawiac jedzenia, oprócz mojego mleka prawie nic nie je, poza tym ząbkuje, może stąd te problemy, jak sądzicie?????
pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza

My mieliśmy taki problem jak sama gotowałam Błażejkowi. Odkąd je słoiczki kupka jest codziennie bez wysiłku, normalna. Pomaga też tarte jabłko - my też mamy problem z piciem, więc ja przemycam wodę np do obiadku, do jabłka i jeszcze najbardziej to udaje sie wepchnąc czystą wodę mineralną, letnią, łyżeczka bezpośrednio do dziobka. Poza tym śliweczki w słoiczku dla dzidzi i dla ciebie suszone, skoro karmisz. Ogranicz też podawanie produktów zatwardzających np ryżu, gotowanej marchewki. Nam sie udało, tak jak powiedziałam, jak przeszliśmy na słoiczki, spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Hej,
A podajesz wit. D? Może podajesz za dużo? Mam 3 dzieci i ze swojego doświadczenia, a także z opowiadań znajomych wiem, że nadmiar wit. D powoduje zaparcia. Może spróbuj odstawić na jakiś czas i zobacz, czy się poprawi.
Niektóre dzieci mają lepszą, a inne gorszą przemianę materii, ale jeśli teraz nagle coś się zmieniło to szukaj w tym co podajesz małej.
Ja przy pierwszej córce bardzo się cieszyłam, że mała lubi gotowaną marchewkę ... dawałam jej prawie codziennie i ... doprowadziłam do zaparć. Dopiero wtedy dowiedziałam się, że gotowana marchew, banany, ziemniaki powodują że kupa jest gęściejsza, a buraki, jabłka i dynia - rozluźniają stolec.
A może mała ząbkuje? Czasami dzieci mają wtedy kilka dni bez kupy, a potem ... biegunka :) (tak miała moja Zosia)
A może podałaś mięso, albo jakiś inny nowy składnik do diety?
U moich dzieciaków tak było, że zdarzały się takie kilkudniowe przerwy w oddawaniu stolca, by potem wrócić do normalności. Po takiej przerwie widać było, że dziecko już troszkę inaczej trawi, czyli taka przerwa była potrzebna układowi pokarmowemu do wytwarzania nowych enzymów.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i radości.
Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Ja gdy byłam w ciąży miałam straszliwe problemy z zaparciami... Więc wyobrażam sobie jaka to męka... Mnie pomógł środek o nazwie Jeliton. Bezpieczny dla kobiet w ciąży. Na szczęście moje bejbe nie miało takich problemów, których ja pozbyłam się dzięki jelitonowi.

Odnośnik do komentarza

Witaj,

Proszę włączyć do diety niemowlaka probiotyki. W aptekach można kupić specjalne dla niemowląt. Często zaburzenia flory bakteryjnej u dzieci jak i dorosłych prowadzą do zaparć lub biegunki. Zaparz także siemię lniane - śluzy i błonnik rozpuszczalny w wodzie.

W przypadku starszych dzieci można podać jogurt naturalny (z bakteriami probiotycznymi) z wkrojonym bananem. Korzystnie wpływają na florę bakteryjną

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z poprzedniczkami, probiotyk nie zaszkodzi, a pomoże, poza tym powinna pić wodę, trzeba uczyć picia przez zabawę, można podawać przez słomkę - dzieci karmione piersią, jeśli nie chcą smoczków, to własnie słomka jest dla nich dobrym rozwiązaniem;) poza tym swojej diecie też się warto przyjrzeć i pić więcej wody, jeść lekkostrane rzeczy, poza tym niech je owoce, jak jabłuszko i inne, które mają błonnik, poza tym pracę jelit może wspomoże układanie na brzuszku, cwiczenia jak rowerek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...