Skocz do zawartości
Forum

Czy można używać używanego laktatora???


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna uzywac po kims (znajomym) uzywanego laktatora Medeli Pump in style jesli sie dobrze wyparzy czesci plastikowe albo nawet kupi nowe ???
Jakie jest ryzyko dla dziecka ???
Czy mozna przeniesc jakies choroby przez mleko i czy objawy wyszly by zaraz czy dopiero po jakims czasie ???
Dziekuje za odpowiedz, szczegolnie od doradcy laktacyjnego

Moj maly ma juz 9 miesiecy i na razie jest zdrowy, ale uzywalam laktatora po kolezance i wypazylam czesci w gorocej wodzie prze 3 minutki przed pierwszym i po kazdym uzyciu. Teraz mam obawy ze zrobilam synkowi wilcza przysluge i powinnam kupic od razu nowy laktator a nie uzywac po kims to nie mialabym zmartwien ze maluszek mogl sie czyms zarazic. Dodam ze synek od poczatku mial klopoty ze ssaniem i od urodzenia dostaje moje mleko butelka. Pozdrawiam

Prosze o odpowiedzi na kingazuczek@aol.com

:dzidzia_mis:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

ja mialam wypozyczony laktator ze szpitala(medela)
z tym,ze butelka i pozostale akcesoria byly nowe,i juz nie do zwrotu

bedac w szpitalu z moim wczesniakiem,tez korzystalam z laktarora(i nie tylko ja jedna:wink:)
laktator kazda miala "swoj"szpitalny
-mleko oddawalo sie w butelkach do "mlecznej kuchni"
a pozniej wszystkie butelki,i akcesoria byly odpowiednio myte przez personel szpitalny


wnioski sie same nasuwaja:wink:

Odnośnik do komentarza

Witam, wg oficjalnych informacji położnych lekarzy itp nie wolno używać po kimś laktatora który nie ma separacji mediów, a taka separację posiadają laktatory z wypożyczalni i szpitalne (koszt nowego ok 7tys zł!).
Ja dla swojego malucha nie odważyłam się kupić laktatora po kimś.
Aczkolwiek teraz leży w szafce... a kosztował ponad 200zł.
Cały laktator (Medela Harmony) można dobrze umyć i wygotować, można kupić nowe części a jednak teoretycznie nie wolno go używać osobie trzeciej ze względów higienicznych.
Nie wiem czy są bakterie wirusy czy grzyby których nie można zabić wygotowując laktator.
Na stronie mlekolandia przeczytałam że laktator to niewielki wydatek.
Śmiech na sali. Niewiele to może kosztuje tzw pompka do mleka (ok30zł) ale porządny ręczny laktator kosztuje 150-250zł. A to już dla wielu mam duży wydatek.
Szczególnie kiedy używany jest sporadycznie-przy okazji wyjścia i pozostawienia maluszka z tatą, babcią itp.
Może jakiś personel medyczny wyjaśni nam czy wygotowanie laktatora nie wystarczy i dlaczego?
pozdrawiam Wszystkie mamy wałczące o laktację:)

Odnośnik do komentarza

Ja swój laktator sprzedałam. Używałam też szpitalnego w szpitalu - wszystkie części trzeba było zdać, szły do sterylizacji i wracały do obiegu. Nie wiem co starsznego może się stać, jesli wymyjemy i wyparzymy każdą część laktatora - w przypadku ręcznego to nie problem. Przecież kiedy idziemy do restauracji jemy sztućcami, których używali inni ludzie. Że o maluchach wcinających piasek w piaskownicy nie wspomnę. I jakoś ludzkość od tego nie wygineła ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...