Skocz do zawartości
Forum

6 miesięczny maluch nie chce jesc mleka


Felimena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
niepokoi mnie iż mój 6 miesięczny syn (5 stycznia skonczył pół roku) nie chce jesc mleka.
Malec był od samego poczatku karmiony mlekiem sztucznym (Piotrus niestety mimo licznych prób nie chciał wziąść cycka. około 7 tygodni podawałam mu odciagniete mleko na zmianę z modyfikowanym). Do tej pory jadał całkiem ładnie aczkolwiek zawsze mniej niż zalecane dawki (najwięcej 180mln). Dieta jego jest stopniowo rozszerzana i w tym momencie jada juz kaszki, zupki,m obiadki, deserki, jabłuszka, co drugi dzien jogurcik z bobovity po 6 miesiacu. Od jakichs 2-3 tygodni nie chce jesc mleka. Chetnie wypija tylko raz dziennie w nocy około 120-150mln. Podaje mu wiec dwa razy dziennie kaszkę na mleku modyfikowanym (raz dziennie kaszkę manne na mleku raz dziennie kaszkę mleczno ryżową po 150mln), ładnie jada obiadki, deserki. Boje sie jednak iz jest to jednak za mało jak na takiego szkraba. Bardzo prosze o rade

ps. Piotrus jest na etapie zabkowania- od połowy 3 miesiaca ma wszystkie objawy zabkowania (slinienie, marudzenie, wkładanie raczek do buzi i tarcie). Czy powyzsze moze byz z tym powiazane?

Odnośnik do komentarza

Mamo Piotrusia,

Karmienie maluszka mlekiem zastępczym powinno opierać się na zasadach zawartych w „Aktualnym (2007) schemacie sztucznego żywienia niemowląt”.
W przypadku wątpliwości zawsze można do nich sięgnąć wpisując w wyszukiwarkę internetową powyższy tytuł.

Ilość posiłków mlecznych zalecanych niemowlętom karmionych sztucznie przedstawia się następująco:
-w 7 m-cu: 4 posiłki na bazie mleka modyfikowanego, w tym 3x 180ml i 1x150ml
-w 8 m-cu: 4 posiłki na bazie mleka modyfikowanego, w tym 3x 180ml i 1x150ml (z odpowiednio zwiększoną ilością kaszki i kleiku rozpuszczanego w mleku)
-w 9 m-cu: 3 posiłki na bazie mleka modyfikowanego, w tym 3x 200ml,
-10-12 m-c 3: posiłki na bazie mleka modyfikowanego, w tym 3x 220ml, + urozmaicenie posiłków mlecznych o twarożki, jogurty i kefiry w miesiącu 12.

Podpierając się powyższymi wskazówkami, należy pamiętać, iż każde dziecko jest inne, prze co może mieć także różne potrzeby żywieniowe. Dlatego ilość posiłków, wielkość porcji, a także dobór i różnorodność wykorzystywanych produktów powinna być dostosowana indywidualnie do każdego dziecka.

Okres ząbkowania niewątpliwie może przyczyniać się do rozregulowania sposobu żywienia malucha. Wpływa na to zarówno ból dziąseł jak i towarzyszące mu zniecierpliwienie dziecka. Być może zmiana temperatury posiłków (podawanie kaszek czy kleiku w chłodniejszej postaci) ukoi swędzenie i przywróci mleko do łask.

Życzę powodzenia

Beata Jabłonowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...