Skocz do zawartości
Forum

Duphaston czy Luteina


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w szpitalu dostawalam luteine na podtrzymanie ciazy i ofe mnie zalezalo czy pod jezyk czy do pochwy.
Hmm ja bralam na podtrzymanie ciazy a i tak szyjka sie skracala i ur miesiac za szybko. Teraz staram sie o dziecko co prawda dopiero okres powrocil i moze juz cos sie dzieje imam dylemat czy odrazu prosic o luteine czy krązek bo teraz to sie boje bo miałam w tamtej ciazy zagrozenie porodem od 26 tyg. Ale ja nie ufam tym lekom bo lekarz stwierdził ze biore dla sumienia a jak mam ur to ur wczesniej

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Na duphastonie źle się czułam. Luteine stosowalam dopochwowo, bo mój lekarz powiedział, że lepiej się tam wchłania. Jakoś mam większe zaufanie do luteiny, bo to naturalny progesteron. Duphaston jest zakazany w kraju w którym go produkują (USA)

Odnośnik do komentarza

Ja biorę luteine dopochwowa, ta podjezykowa jest obrzydliwa w smaku :p duphastonu nie brałam wiec nie wypowiadam się. Wcześniej luteine brałam na wywołanie okresu, bo mam PCO, teraz biorę na podtrzymanie ciazy, ale biur zauważyłam jakichś dziwnych objawów po niej.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny.jestem tu nowa.staralismy sie z mezem 14 mies. caly czas przy pomocy lekarzy i probowalismy roznych kuracji.obecnie jestem w 5 mies ciazy.mam dla Was rade ... przestancie sluchac forumowiczek,siebie nawajem jesli chodzi o leki na litosc boska.przeciez nie jestescie lekarzami i nie macie o tym zielonego pojecia.zapytajcie lekarza na wizycie.jesli mu nie wierzycie to znaczy ze musicie znalezc innego bo swojemu nie ufacie z jakichs tam wzgledow.a to dzieki m.in. jego decyzjom zajdziecie w ciaze,wiec znajdzcie takieo,w ktorego okmpetencje bedziecie wierzyc.kazda z nas jest inna i nawet przy tym samym schorzeniu leczenie moze byc rozne.nawet jesli wklepiecie tu wszystkie ulotki to wierzcie mi,za duzego ppogladu Wam to nie da.lepiej zasiegnac opinii drugiego lekarza niz dawac sie wprowadzac w blad przez laikow ,bo ktos bral to i zaszedl a ja biore i nie zachodze...troszke pokory Kochane.wiem,ze Jak czlowiek sie stara i jest w desperacji to bardzo latwo popasc w paranoje.wtedy lepiej sie wygadac mamie,siostrze albo przyjaciolce ale w sprawach medycznych wiadomosci wiarygodne da Wam lekarz.ja Dez uslyszalam,ze powinnam brav Progesteron od poczatku ciazy zeby ja podtrzymac.wszyscy tak robia a ja sie tyle staralam...blablabla...zapytalam moja pania Doktor i uslyszalam ze u mnie nie ma zadnych wskazan i mam brac zelazo i kwas fiolowy...wszystko przebiega pieknie,fizjologicznie a wczoraj poczulismy z mezem pierwsze kopniaki.tego Wam z calego serca zycze.

Odnośnik do komentarza

~ISu
hej dziewczyny.jestem tu nowa.staralismy sie z mezem 14 mies. caly czas przy pomocy lekarzy i probowalismy roznych kuracji.obecnie jestem w 5 mies ciazy.mam dla Was rade ... przestancie sluchac forumowiczek,siebie nawajem jesli chodzi o leki na litosc boska.przeciez nie jestescie lekarzami i nie macie o tym zielonego pojecia.zapytajcie lekarza na wizycie.jesli mu nie wierzycie to znaczy ze musicie znalezc innego bo swojemu nie ufacie z jakichs tam wzgledow.a to dzieki m.in. jego decyzjom zajdziecie w ciaze,wiec znajdzcie takieo,w ktorego okmpetencje bedziecie wierzyc.kazda z nas jest inna i nawet przy tym samym schorzeniu leczenie moze byc rozne.nawet jesli wklepiecie tu wszystkie ulotki to wierzcie mi,za duzego ppogladu Wam to nie da.lepiej zasiegnac opinii drugiego lekarza niz dawac sie wprowadzac w blad przez laikow ,bo ktos bral to i zaszedl a ja biore i nie zachodze...troszke pokory Kochane.wiem,ze Jak czlowiek sie stara i jest w desperacji to bardzo latwo popasc w paranoje.wtedy lepiej sie wygadac mamie,siostrze albo przyjaciolce ale w sprawach medycznych wiadomosci wiarygodne da Wam lekarz.ja Dez uslyszalam,ze powinnam brav Progesteron od poczatku ciazy zeby ja podtrzymac.wszyscy tak robia a ja sie tyle staralam...blablabla...zapytalam moja pania Doktor i uslyszalam ze u mnie nie ma zadnych wskazan i mam brac zelazo i kwas fiolowy...wszystko przebiega pieknie,fizjologicznie a wczoraj poczulismy z mezem pierwsze kopniaki.tego Wam z calego serca zycze.

ISU myślę że dziewczyny bardziej wymieniają się poglądami niż brakiem przykładu z koleżanki której coś pomogło.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży miałam luteinę. Ale chyba o doborze leku decyduje lekarz a nie my same. Nie bądźmy mądrzejsze od nich bo to się może źle skończyć. Mogę polecić dobrego lekarza http://medichouse.pl/zespol/marek-pokulniewicz/ który na pewno prawidłowo poprowadzi ciążę i zrobi wszystko aby rozwiązanie było szczęśliwe. Ta kliniki posiada bardzo dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeśli szukacie apteki z najniższą ceną duphastonu w Rzeszowie to polecam aptekę rodzinną na ul. Dąbrowskiego :) ja kupiłam ostatnio za 19 zł, ale pani magister powiedziała ze nastepna cena to 22zł, ale to i tak dużo taniej niż w innych aptekach gdzie jego cena waha się między 35 a 40zł :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pandora_2015

Uważajcie na Duphaston, prowadzone są obserwacje w kierunku zwiększenia możliwości działania ubocznego leku, szczególnie przy ciążach z płodem męskim - spodziectwo. Radzę poczytać ulotki nim zażyjecie.

Odnośnik do komentarza

ja mam przez długą pracę przed komputerem problemy z oczami, rozmazuja mis ię litermi, więc poszłąm do apteki zapytać czy moge coś zrobić, żeby proces się nie nasilał, farmaceutka poleciłąm mi lutezan z luteiną właśnie w składzie, łykam regularnie od jakiegoś czasu i musze Wam powiedzieć, że naprawdę działa, wzrok się wyostrzył, nie mam już tak przemęczonych oczu jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny my z mężem staramy się o dzidziusia 11 miesięcy w tym czasie miałam 6 cykli obecnie mam 7 cykl który już trwa 60 dzień. Odkąd się zaczęliśmy starać cykle straszenie się wydłużył 53 dni / 42 dni / 39 dni / 78 dni / 40 dni / 30 dni a teraz znowu długi czas. Byłam ostatnio na wizycie u ginekologa i przepisał mi duphaston że mam brać od 15-25 dc po 1 tabletce ale niestety od wizyty okresu nie było a test ciążowy niestety negatywny (robiony był przy około 44 dc). Czy też miałyście takie problemy? (w zeszłym roku jak miałam duży stres to cykle miałam regularne i co 29 dni) Lekarz kiedyś powiedział mi że tak jakby mój organizm sie zawieszała i "baterie" mu się wyczerpały dlatego nie ma regularnych miesiączek. PSCO mam wykluczone nawet lekarz na ostatniej wizycie powiedział że jajniki i cały układ wyglądają idealnie tylko jak byłam u niego w 23 dc powiedział że nie widzi pęcherzyka. Więc już sama nie wiem czy zmienić lekarza czy czekać na rozwój sytuacji. W przyszłym tygodniu mam wizytę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16/1/2010 o 9:03 PM, Oleńka napisał:

 

alexia0806
hejka
powiedzcie ktory lek jest lepszy??czy jest jakas roznica??chyba tylko w tym ze luteina o wiele tansza dupchaston 40zl , przy luteinie to temperaturka mi rosla (a mierze juz od stycznia 2009) i wyraznie bylo widac jak ja bralam to czulam tez bol piersi zaczelam ja brac dosyc pozno bo w kwietniu. Dzis 2 dzien biore dupchaston ale nie moge sie zbytnio o niej wypowiedziec takze zapraszam do opisania swoich doswiadczen z tymi lekami .
A i czy ktorys z nich pomogl zajsc w ciaze??

 

Hej Alexia:)
Te leki nie pomagają zajść w ciążę,one ją podtrzymują;)
Podobno Luteina jest lekiem naturalnym, a Dupchaston-sztucznie wytworzonym,ale podobno to nie robi różnicy::):
Ja brałam i Dupchaston i Luteinę i nie widziałam różnicy::):Tzn.różnica w cenie była:Śmiech:
Ja słyszałam,że podobno najlepsza jest Lutina dopochwowa,ale tej nie brałam,więć się nie wypowiem:Stop:

Ja przy luteinie dopochwowej zaszłam z młodszą w ciążę,a przy starszej brałam i duphaston i luteinę dopochwową na podtrzymanie ciąży

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...