Skocz do zawartości
Forum

raczkowanie ..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
ostatnio bylismy u dr rehabilitacji i stwerdzila ze nasz wczesniak 8 miesiecy(6 korygowane) pownien juz raczkować - jednak pierwsze zajecia rehabilitacyjne mamy dopiero za miesiąc no i chcialam sie Pani dr zapytac : czy idzie nauczyc dziecko raczkować? jakie ćwiczenia należy wykonywać z dzieckiem aby zaczęło raczkować?

po prostu Kaśka :kura:

nasz synek -blog

Odnośnik do komentarza

Witam! Można dziecko nauczyć raczkować. A właściwie pracuje się nad pewnymi 'elementami' raczkowania, min. przenoszenie ciężaru ciała, prawidłowe obciążanie stron, utrzymanie pozycji i inne. Ale uczy się tego wtedy, jeżeli jest to potrzebne, jeśli dziecko samo nie daje sobie rady. Nie chcę podważać opinii lekarza, ale według mnie, w waszym przypadku, dziecko niekoniecznie musi już raczkować - tym bardziej, że jest wcześniakiem. Powinien przygotowywać się do raczkowania (vide: próbując przyjmować pozycję czworaczą, podpierać się na prostych rączkach w leżeniu na brzuszku), ale żeby raczkować, uważam, że ma jeszcze trochę czasu. Myślę, że nie zaszkodzi wizyta na zajęciach rehabilitacyjnych - terapeuta pokaże, co można robić w domu i na co zwrócić uwagę, aby dziecko nauczyło się raczkować - w odpowiednim dla siebie czasie. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...