Skocz do zawartości
Forum

interpretacja wyników??


Rekomendowane odpowiedzi

Dzoien dobry/
Odebralam dzisiaj wyniki badan krwi i moczu i troszke zaniepokoilam sie moczem. Krew ok, ale ten mocz ??(18 tydz ciazy)
Niepokoje sie, prosze o pomoc...czy to jakies zapalenie drog moczowych??Czy ma to jakis wplyw na dziecko??
barwa: pomarańczowy
przejrzystosc: metny
odczyn: kwaśny
ciezar wlasciwy" 1025 [g/l]
bialko: nieobecne
glukoza: nie wykryto
bilurbina: nieobecna
urobilinogen: prawidlowy
ciala ketonowe: niobecne
azotyny: nieobecne
krew : nieobecna

mocz - osad

nabłonki płaskie: dość liczne w preparacie
nabłonki okrągłe : nieobecne
śluz: obfity w preparacie
leukocyty : w polu widzenia w ilosci 3-5
erytrocyty swieze: nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki: nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : liczne w preparacie

Odnośnik do komentarza

Witam
Sam wynik jak wielokrotnie już pisałem o niczym nie świadczy nie leczy się wyników nawet odbiegających od normy. Mocz w sumie ładny. Moczany bezpostaciowe licznie widoczne w preparacie powodują zmętnienie moczu i w ich obecności zaczynają się mnożyć bakterie. Białka nie ma w moczu jak i leukocytów to dobrze na 90 % nie jest odmiedniczkowe zapalenie nerek. Istotne jest jakie ma Pani objawy pieczenie, bolesne parcie mocz, ciągłe uczucie chęci oddawania moczu jeżeli tak to jest to zapalenie pęcherza i dolnych części układu moczowego. Ponieważ jest Pani w ciąży radzę konsultację jeżeli nie z ginekologiem to z zaprzyjaźnionym rodzinnym. Może zaleci połykać Ginjal i będzie ok.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziekuję za odpowiedź.
Wizyta juz za niedlugo, jednak trochę wystraszyly mnie te bakterie. Co do objawów to nie mam zadnych. Ani nie piecze, ani nie mam bolesnego parcia na mocz. Mocz może czesto oddaje ale to od jakis 3 dni bo wróciłam do wiekszej ilosci spozywania wody (3l dziennie).
Jeszcze raz serdecznie dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Trochę dziwnie sformułowane pytanie.Następnym razem proszę o jednostki w jakich jest wynik. Domyślam się, że w mg% dla tych jednostek norma jest do 100. Więc moim zdaniem jest ok. Ale w razie wątpliwości dobrze by było zrobić krzywą cukrową. Zadając pytanie dobrze by było bym wiedział który to tydzień ciąży. Pół biedy jak mogę sobie z suwaczka odczytać.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

dziekuje za odpowiedz i przepraszam za malo specyzowane pytanie .tak jak juz wspomnialam bylam prywatnie u lekarza i do wynikow nie ma zastrzezen oprocz glukozy a miala 96 mg,gdzie norma jest od74-106 w 12 tygodniu ciazy.prosila bym zrobila ponownie glukoze bo uwaza ze kobiety w ciazy powinny miec glukoze do 90.wiec w 18 tygodniu powtorzylam glukoze na czczo wyszlo mi 89(norma 60-110) a po wypiciu 50 g glukozy i odczekaniu godziny wyszedlo mi 148 i tu nie pisza ile jest w normie.Zadzwonilam ponownie do pani ginekolog i skonsultowalam z nia ten wynik i niestety powiedziala ze dobry wynik jest do 140.prosila zebym powtorzyla glukoze ale teraz 75g glukozy i po 2 godzinach sprawdzic.i teraz tak mysle czy powinnam sie zamartwiac ze mam ja podwyzszona ale jednak ona miesci sie w normie.wynik mam powtorzyc w 22 tygodniu.a w 22 tygodniu mam wizyte u mojego prowadzacego lekarza i onna poprzedniej wizycie oznajmil ze ten cukier miesci sie w normie i nie powinnam sie martwic,ze zrobi mi wyniki w 24 tygodniu i wtedy podejmiemy jakies kroki jesli bedzie podwyzszony ten cukier.I teraz tak nie wiem kogo posluchac>a chcialabym zeby mojemu dziecku nic sie nie stalo i wolalabym jesli jest to konieczne jakos obnizyc ten cukier,niz dowiedziec sie ze jest juz za pozno ze narobil jakis szkod ten cukier dzidzi.obecnie zaczelam 21 tydzien ciazy.mam nadzieje ze zrozumie pan co tu napisalam i z gory dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza

Witam
Poziom cukru przy 50 g glukozy i godzinie oczekiwania jest nieznacznie przekroczony i proponowałbym spokojnie poczekać i za tydzień zrobić badanie obciążenia 75 g. W teście obciążenia 50mg glukozy prawidłowe jest stężenie j 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy, którego dopiero nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza
Gość martusiazabka

Witam. Odebrałam dziś wyniki badania moczu i trochę mnie jednak one niepokoją( jestem 19 tygodniu ciąży). Wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie. Udało mi się zapisać na dziś do internisty, ale nie wiem czy cokolwiek mi pomoże...
poniżej wyniki:
barwa: ciemno żółta
przejrzystość: mętna
ciężar właściwy: 1018 g/ml norma 1015-1025
ph: 7 norma 4,5-8,0
leukocyty: 500 leuk./ul
azotyny: nieobecne
białko: nieobecne
glukoza: nieobecna
ciała ketonowe: nieobecne
urobilinogen: prawidłowy
bilirubina: nieobecna
erytrocyty: 25 erytr./ul

weryfikacja mikroskopowa osadu moczu:
nabłonki płaskie: liczne w polu widzenia
leukocyty: luźno zalegają w polu widzenia
erytrocyty świeże i częściowo wyługowane: 4-6 w polu widzenia
pasma śluzu: dość liczne
bakterie: nieliczne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe dość liczne

bardzo proszę o opinię :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...