Skocz do zawartości
Forum

szpital koszalin


Gość czarnuleczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnuleczka

Pytanie do was kobiety jak wasze opinie na temat koszalińskiego szpitala jakie przeżycia odnośnie lekarzy położnych co trzeba mieć ze sobą do dziecka czego nie zapewni szpital co mamusie muszą zabrać ze sobą ogółem jakie wymogi panują z góry kobietki dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja rodziłam niedawno w Koszalinie więc opowiem jak było w moim przypadku. Najgorszym momentem było przyjęcie na oddział na izbie przyjęć. Trwało kilka godzin, może dlateo że pojechałam bez skurczy, 8 dni po terminie. Miałam wrażenie że są tam same księżniczki :P Potem poszło lepiej... Na porodówce są 3 sale porodowe, 2 z nich przystosowane do porodów rodzinnych. Mi się trafiło że były wolne więc był poród rodzinny. Polecam iść z mężem - przydaje się ktoś do podania wody, kapci czy ręcznika :) Położne super, nic na siłę, wszystko wytłumaczą, lekarze też ok a myślałam że będzie gorzej :) Byłam mile zaskoczona. Wiadomo że w Koszalinie nie ma znieczulenia i poród boli, to nie wina personelu. Ja prawie nie leżałąm na łóżku tylko piłka i spacery po sali na zmianę aaa i jeszcze prysznic. Uff dużo pomaga :) Gazu nie uświadczyłam bo szybko poród postępował, i noże dobrze bo jak wdycha się gaz to trzeba leżeć... a jak się leży to bardziej boli... więc kręćcie się ile wlezie i skaczcie na piłce ile się da. Przed porodem radzę zjeść ze 2 batony żeby mieć siłę przeć bo to męczące zajęcie bardzo :D po porodzie położna też doradzała żeby zjeść batona bo szybciej człowiek odzyskuje siły. Po porodzie położne pomagają w razie problemów z poruszaniem wziąść prysznic czy skorzystać z wc. Same proponują pomoc. Dla maluszków za dużo nie bierzcie jeśli jesteście z Koszalina. Pewnie codziennie ktoś u was będzie to dowiezie brakujące rzeczy. Na początek wystarczą ok 10 pampersów (4-5 dziennie)w razie co szpital daje pampersy. 2-3 kpl ubranek. Nie bierzcie nowych, ładnych bo je się zazwyczaj ciężko ubiera w tych pierwszych dniach. Najlepiej wziąść używane, szerokie, kapkę większe. Nogawki się podwienie a wy nie będziecie się męczyły z ubieraniem. A tego rozbierania jest dużo ;] Krem do pupy nawilżający. tylko nie sudocrem. Nie bierzcie nic do kąpieli. Zamiast ręcznika fajnie sprawdza się pielucha flanelowa. kilka czapeczek.
Dużooo wody, dziennie ok 3/4 litrów co najmniej. Tam jest piekielnie gorąco a po porodzie chce się pić przez laktację. Polecam wziąść na trzecią dobę laktator- mi się przydał. Żeby pobudzić laktację lub ściągnąć mleko. Maść na sutki np. Bepanthen dobrze się sprawdził. Na początku jest tragedia z karmieniem bo dziecko nie umie dobrze chwycić cyca. Na smoczek patrzą krzywo. Choć pielęgniarki wsadzają dzieciom do ust wacik nasączony glukozą żeby nie płakały przy badaniach.
Co jeszcze wziąść? hmmm dla dziecka ewentualnie ze 2 ampułki soli fizjologicznej do przemycia oczek, ze 3 pieluchy tetrowe. Nie radzę brać do szpitala kocyków bo oni wszsytko dają, a po porodzie i tak ubierają w szpitalne ciuszki. Wy dla siebie weźcie sobie koszule ze 3 sztuki- przydają sie bardzo szczególnie przy krwawieniu po porodzie. i Koszulę jakąś starą do samego porodu. Ze szflafroka nikt nie korzystał. Gatki z siatki kilka sztuk, podkłady poporodowe oni w szpiatlu mają w dużych ilościach i lepsze niż można kupić w sklepie. Prześcieradło gumowe albo z ceratki po porodzie na łóżko bo jak poleci krew a poleci to i tak wam nie zmienią i będziecie na takim spały kilka dni :]
klapki,
sztućce- brać nie trzeba wystarczy poprosić panie które roznoszą żarcie- mają :)
Kubek- weźcie,
gumka do włosów- pilnują żeby włosy były spięte
Jedzenie niech lepiej wam przynoszą codziennie świeże- tam wszystko szybko się psuje a nie ma lodówki np. twarożki które wszyscy wcinają po porodzie :) Powodzenia życzę szybkiego i udanego porodu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg82c3aoalf01f.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...