Szpitale

Czym kierujesz się w wyborze szpitala?

Ulla

Ulla

Czy jak decydujesz się na poród to wybierasz sobie dokładnie szpital gdzie będziesz rodzić? Czy może miejsce nie ma dla ciebie znaczenia? Na co zwracasz uwagę przy wyborze szpitala?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

KariKari

KariKari

wybierając szpital kierowałam się kilkoma aspektami
1. pracownikiem szpitala jest moja pani doktor prowadząca ciążę
2. opinie co do opieki w czasie i po porodzie - nie tylko te z internetu ale także znajomych i rodziny
3. sprzęt jakim dysponuje szpital oraz stopień referencyjności - można sprawdzić w internecie - polecane to te z II i III stopniem
4. Warunki pobytu pacjentek
5. w dużej mierze także podejście do szpitala w mojej miejscowości - niestety opinia, warunki i moje odczucia po wizycie tam są traumatyczne

Szpital w którym kobieta ma rodzic powinien dawać jej poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że zarówno ona jak i jej dziecko są pod doskonałą opieką.
Wiele kobiet jeszcze zwraca uwagę na możliwość otrzymania znieczulenia - bezpłatnie/płatnie oraz podejście personelu szpitala do tej kwestii oraz możliwość porodu w wodzie...
Na ten temat warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym który w tej kwestii może dużo podpowiedzieć i na pewno będzie chciał by kobieta trafiła w doskonałe ręce podczas porodu

37454 karikari Kobieta, 34 lata, W
ola2710

ola2710

1.odległość od domu;)
2.odległość od specjalistycznego szpitala (w razie czego)
3.opinie o szpitalu,warunkach,atmosferze (od koleżanek,które tam rodziły plus profilaktycznie sprawdzenie aktualnych rankingów porodówek w danym województwie)
4.na podstawie wizyty w szpitalu-ok miesiąc przed pojechałam obejrzeć blok porodowy,oddział noworodków itd,zostałam oprowadzona,wysłuchałam różnych opowieści,już sobie wyobraziłam,jak tam rodzę:)

Rodziłam w niewielkim szpitalu powiatowym,luksusów tam nie ma (porodów w wodzie,zzo,pokojów jednoosob czy łazienek w pokojach nie uświadczysz),ale przemówiło do mnie to,że przyjeżdżają tu rodzić kobiety z Wrocławia.choć u siebie mają sporo szpitali,a także kobiety z moich okolic (choć mamy też szpital powiatowy z podobną porodówką).

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~Kaja781

~Kaja781

Dla mnie podobnie jak u poprzedniczek istotna jest odległość od domu, jednak jestem gotowa dojechać kawałek do dobrego szpitala. Dobrze, gdy w szpitalu lekarze mają dobre referencje.

folerka3

folerka3

Ja się kierowałam czasem dojazdu :)

Moje plany wzięły w łeb, bo maluch przedwcześnie pchał się na świat, daleko od domu i pojechalismy do pierwszego lepszego szpitala.

52673 folerka3 Kobieta, 41 lat, Milicz
Vanesca

Vanesca

Naprawdę trudno jest znaleźć dobry państwowy szpital. Niemniej jednak kieruję się lokalizacją, ale nie musi być to najbliższa placówka.

52922 vanesca Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Trójmiasto masaż

~Trójmiasto masaż

tu mają dobre masaże także w Gdyni
www.katalog-reklamastron.pl/wpis,845,masaz-rostar-pl-masaz-gdansk-centrum.html