Skocz do zawartości
Forum

Szpital Zakonu Bonifratów w Katowicach


anula6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc,

końcem lipca spodziewam się pierwszego dziecka i powoli myślę, gdzie wybrać się do porodu. Lekarz, który prowadzi moją ciążę pracuje w szpitalu w Krakowie, znaczy 80km od mojego miejsca zamieszkania. Boję się, że mogę nie dojechać na czas gdy zaczną mi się bóle albo odejdą wody. Myślę więc o wybraniu Szpitala Zakonu Bonifratów w Katowicach (mam do niego 20km). Zastanawiam się jednak, czy nie będzie żadnych problemów z przyjęciem mnie do tego szpitala, skoro mój lekarz tam nie pracuje, nie współpracuje z tym szpitalem, nie jest tam w ogóle znany. Czy przyjmą mnie do tego szpitala gdy przyjdę tam "z drogi"?
Przy okazji: czy któraś z Was rodziła w tym szpitalu? Jakie są Wasze opinie?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi!!
anula

Odnośnik do komentarza

ja rodziłam w szpitalu oddalonym od mojego miejsca zamieszkania o 60 km, pojechałam z odchodzącymi wodami, jeśli to Twój pierwszy poród, to może on potrwać wiele godzin, nawet 15, więc z jednej strony spokojnie zdążysz dojechać, ale rozumiem Twoje obawy, najlepiej byłoby się zgłosić przed rozpoczęciem porodu w terminie...trzymam kciuki, ze dostaniesz się do tego szpitala:)

Odnośnik do komentarza

anula warto przejechać się do szpitala jeszcze przed porodem w celu rozpoznania zwyczajów i w ogóle jak wygląda wszystko - z przyjęciem problemów nie powinno być bo to ty możesz wybrać szpital w którym chcesz rodzić o ile nie jest to szpital prywatny
co do opinii - no niestety nie pomogę a co do porodu w Krakowie - spokojnie może być tak, że pierwsze bóle będą delikatne i spokojnie dojedziesz do szpitala na czas do swojego lekarza ale to już wasz wspólna decyzja

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

1 sierpnia urodziła się moja córeczka, właśnie w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Polecam ten szpital. Może z zewnątrz nie zachęca, ale w środku jest odnowiony. Sale porodowe czyste, z nowoczesnym sprzętem, dobrze zaopatrzone. Położnictwo tak samo. Jak dla mnie ważne też było to, że jedzenie było dobre :)
W trakcie porodu personel był pomocny i miły. Mój poród odbierała pani Ewa Kiełbasa, super położna. Każdej rodzącej życzę takiej opieki, zaangażowania i serca, które ma pani Ewa. Dzięki niej łatwiej było przetrwać te trudne chwile i zbierać siły.
Po porodzie opieka pielęgniarek i położnych była bardzo dobra, chodziły i pytały czy wszystko w porządku, jak radzimy sobie z karmieniem. Na oddziale noworodkowym panie też były super, odpowiadały na pytania, pomagały.
Moje następne dziecko również zamierzam rodzić w tym szpitalu.

Pozdrawiam wszystkich i za przyszłe mamusie trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Witam, ja rodziłam szpitalu Bonifratrów w lipcu przez cc, poród wspominam dobrze, opiekę też. Była to moja druga cesarka i czułam się po niej o niebo lepiej niż po pierwszej (rodziłam w innym szpitalu). Po pierwsze anestezjolog wkłuł się do kręgosłupa za 1 razem ( przy wczesniejszym porodzie za 3) być może to miało znaczenie, bo znacznie szybciej zostałam uruchomiona i o wiele szybciej doszłam do siebie. Ponadto chyba mnie lepiej zszyli bo o wiele mniej mnie ciągnął brzuch (po pierwszym porodzie nie byłam wstanie rąk dźwignąć żeby włosy umyć). Opiekę wspominam dobrze ale było to moje drugie dziecko także już miałam troszkę wprawy i nie potrzebowałam za dużo pomocy ( z tego co zauważyłam przywozili dziecko i zostawiali, nie wiem jak z pomocą u osób które pierwszy raz rodziły i potrzebowałyby więcej pomocy, bo u mnie na sali nie było takiej dziewczyny). Położne na które trafiłam były miłe i w razie czego pomocne (oprócz jednej-ale może miała gorszy dzień). Szpital czysty, jedzenie ok. Polecam szpital ale wszystko pewnie zależy na jaki zespół lekarzy i położnych się trafi. Mi się akurat tym razem udało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...