Szpitale

Simin - porodówka w Chorzowie

Roziczek

Roziczek

Podzielcie się wrażeniami z pobytu w tym szpitalu. Do porodu mam jeszcze sporo czasu ale już teraz warto rozglądać się za dobrą ofertą na Śląsku a ten szpital dużo oferuje; darmowe znieczulenie, noonatologia a to jest dla mnie bardzo ważne.

34790 roziczek Kobieta, 36 lat, Świętochłowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~1-Majowa mama

~1-Majowa mama

Dołączam się do poniższej prośby Roziczki. :) Również jestem bardzo zainteresowana opiniami o tym szpitalu. Czy w przypadku (odpukać) jakichkolwiek komplikacji szpital posiada niezbędny sprzęt do opieki nad matką i noworodkiem na miejscu, czy może praktykowane jest przewiezienie dziecka do innego szpitala jak to się dzieje w niektórych innych szpitalach.
Z góry dziękuję.

Roziczek

Roziczek

Witaj Majowa mama, jeśli chodzi o opiekę nad noworodkami to akurat to wiem, że mają neonatologie drugiego stopnia i nie muszą w razie gdyby się coś działo z dzieckiem niedobrego przewozić do innych szpitali. To jest wielki plus bo większość porodówek nie ma zatrudnionych neonatologów.

~emily

~emily

Witam, a możecie napisać czy znieczulenie zewnątrz oponowe rzeczywiście jest udzielane jeśli matka takiego chce? u mnie w szpitalu niby jest znieczulenie ale anestezjolog jest jeden i jak się nie trafi na jego dyżur to można pomarzyć w dodatku słyszałam że nawet jak ma się okazję być na jego dyżurze to i tak ciężko dostać znieczulenie...

Roziczek

Roziczek

Byłam na dniu otwartym w szpitalu i dowiedziałam się, że mają zatrudnionych trzech anestezjologów tylko dla rodzących i nie ma takiej opcji żeby nie udało im się znieczulić. Ponoć 85% rodzących w tym szpitalu ma zakładane znieczulenie zewnątrzoponowe a jak chcą to mają też do dyspozycji gaz rozweselający. Bardzo sympatyczny personel jednak w szpitalu prywatnym widač, że standardy pracy są inne niż w szpitalu państwowym. Poczytajcie sobie opinie na ich facebooku. Jak narazie jestem zdecydowana na poród w Chorzowie.

~1-Majowa mama

~1-Majowa mama

Roziczek, też zdecydowałam się na Chorzów. Z początkiem lutego zaczynam zajęcia w szkole rodzenia. Jestem ciekawa wrażeń z dni otwartego. Interesuje mnie m.in. iloosobowe są sale poporodowe, ile pokoi przypada na jedną łazienkę - takie proste detale, ale jednak nurtują... Pewnie dowiem się niebawem w trakcie zajęć, a po wszystkim będzie mi to pewnie całkowicie obojętne ;) Pozdrawiam

~lili45

~lili45

Wiecie może czy aby dostać znieczulenie zoo trzeba wcześniej mieć konsultację z anestezjologiem?

Roziczek

Roziczek

Z tego co wiem nie trzeba mieć żadnych konsultacji ani badań, wszystko robią na oddziale jak już się zdecydujesz na znieczulenie.

~lili45

~lili45

Chce jechać do szpitala w czwartek i dowiedzieć się wszystkiego , tym bardziej że wczoraj dostałam skierowanie od ortopedy na względne wskazania do cesarki i ciekawa jestem jak się do tego ustosunkują. Mam nadzieje że będzie wszystko ok ponieważ jestem w 37 tygodniu i w ostatniej chwili chyba zrezygnuję ze szpitala w którym do tej pory chciałam rodzić.

Roziczek

Roziczek

Witajcie, ja też wybieram się w czwartek zobaczyć jak to wszystko działa. Dzisiaj przeczytałam na ich facebooku artykuł z Dziennika Zachodniego o tym jak będzie w nowym budynku na ul. Miarki. Mają tam robić szpital na zasadzie standardów szwedzkich.