Skąd jesteśmy

Szwecja

Odpowiedzi znajdują się poniżej

julia

julia

Witaj kingolandia!
Rzeczywiści w miejscowości w której mieszkamjest bardzo spokojnie, a nawet aż za spokojnie. Dobrze że jest lato bo bym chyba w depresje popadła, bo nie mam co robić.
A jeśli chodzi o föräldrapenning to nie wiem czy mi sie nalezy, bo nie pracowałam tutaj jeszcze, a jestem tutaj w związku sambo. Coprawda jestem ubezpieczona w försäkringskassan, ale obawiam sie że to za mało. Gdybyś mogła kingolandia dowiedzieć sie czy mi mi tez to przysługuje to byłabym wdzięczna.

1497 julia Kobieta, 38 lat, Santa Clara CA
sekundka

sekundka

Kingolandia Powodzenia i daj znac co sie dowiedzialas.

Julia :) Pracuje ,wiec rano przy kawce zagladam tu. Moj maz i Olivka jeszcze spia kiedy wychodze do pracy.

Milego dnia!!

--

http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/wkiI.jpghttp://lbym.lilypie.com/wkiIp1.png

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/1fpX7Si.jpghttp://lb3f.lilypie.com/1fpXp1.png

161 sekundka Kobieta, 0 lat
~kingolandia

~kingolandia

Dziewczyny to jest tak wszytko zawiłe ze aż głowa boli.Narazie wiem mało bo mój M musiał do pracy i powiedział mi troszkę przez telefon.Oczywicie tłumacz nie przyszedł. Odezwe sie póżniej. :-)

~kingolandia

~kingolandia

To sie tylko tak wydaje.Wiec zaczynam.Podstawą jest złożenie zawiadczenia do tej wspaniałej intytucji ze jestem w ciąży(od połoznej).Na dziecko przysłyguje 480 dni föräldrapenning do wykorzytania do 8 roku zycia dziecka.Czyli po 240dni dla każdego z rodziców.W tym ja mogę przekazac( ze swoich dni )mężowi lub odwrotnie 180 dni ale muze sobie zostawic 60dni które bede muiała wykorzytać.I zeby nie było łatwo to te dni dziela sie na dwie grupy w innych stawkach dla mnie wychodzi 180sek/dzien dla męża 80%miesiecznej pensji/miesiąc tej pierwszej grupy która musi byc najpierw wykorzytana a pożniej jest mniej 90sek/dzien dla mnie i 180sek/dzień mąż (90dni z całej puli 480dni po tej stawce).Na wychowawczym może byc tylko jeden rodzic(nie dwoje na raz).to była wersja dla niepracująca+pracujący.Dla ciebie sekundko jest inaczej bo pracujesz i dostaniesz tak jak mój mąz czyli 80%miesiecznej pensji .Troche to zawiłe i nie wiem czy dokładnie i zrozumiale to przedtawiłam.sekundko a czyty wykorzystała juz na swoją Pysie föräldrapenning bo jak nie to ci sie tez należy.Moja kinga urodziła sie w polsce i tez dostane na nia tylko a inne stawki tylko nie może chodzc do przedzkola w tym czasie kiedy biore na nia opieke.I wtedy ty możez być na dzidzie a mąż na pyie w tym samym czasie.To też dotyczy naszej koleżanki która jet teraz na wczasach z rodzinką w polsce. Troszkę sie rozpisałam.
pOZDROWIENIA IDE DALEJ PRAC (föräldrapenning MOZNA BRAć JUZ 50 DNI PRZED PORODEM

julia

julia

Witam kingolandia a kiedy najlepiej złożyc zaświadczenie o ciąży do försäkringskassan?

1497 julia Kobieta, 38 lat, Santa Clara CA
sekundka

sekundka

Kingolandia Dzieki za info. Ja wykporzystalam na OLivie wszystkie dni. Bylam w domu prawie 1,5 roku z pysia.

Julia Zaswiadczenie najlepiej zlozyc kolo 20 tygodnia ciazy.

--

http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/wkiI.jpghttp://lbym.lilypie.com/wkiIp1.png

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/1fpX7Si.jpghttp://lb3f.lilypie.com/1fpXp1.png

161 sekundka Kobieta, 0 lat
julia

julia

dzięki Kongolandia i Sekundka za informacje. Będe robić wedle Waszych wskazówek, gdyż tu nie mam kompletnie nikogo kto mógłby mną pokierować. Niestety języka nie znam i większość informacji szukam na necie.
Miłego weekendu!!!

1497 julia Kobieta, 38 lat, Santa Clara CA
Eva

Eva

Witam!
Od tygodnia jestem 'emigrantką'...Przywędrowałam za mezem do Szwecji a dokładniej mieszkamy w Skarpnack :Uśmiech: Mamy 3,5 letnią córeczkę Zuzię i obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży....i prawdopodobnie będzie druga córcia...
Dopiero co otrzymałam nr personalny i w ten czwartek mam wizyte u położnej...naszczęscie Polki.
Pozdrawiam

--

:36_33_18:

1532 eva Kobieta, 32 lata, Skarpnack/Szwecja