Skocz do zawartości
Forum

Lublin i okolice


natka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak to zapraszam na bezpłatne spotkanie dla przyszłych i młodych mam z cyklu Akademia MamaPyta.pl.

Podczas konferencji poruszyliśmy takie tematy jak:

- ABC porodu – czyli co warto wiedzieć przygotowując się do porodu
- Standard okołoporodowy – nowe prawa przyszłych mam
- Podstawowe zasady żywienia w ciąży niepowikłanej, woda w diecie przyszłej i karmiącej mamy
- Suplementy w ciąży – pomoc dla mamy i dziecka
- Mleko matki jest najlepsze – czyli o karmieniu noworodków i niemowląt (problemy z laktacją, pozycje do karmienia piersią, dieta mamy karmiącej piersią, karmienie piersią, a alergie, mleko matki – naturalna szczepionka, woda, a laktacja, karmienie sztuczne – mleko modyfikowane, rozszerzanie diety dziecka)
- Jak postępować z noworodkiem w domu, jak wybrać i o co pytać położną środowiskową?
- Audiologia u noworodków – dlaczego należy badać i jakie są zagrożenia u noworodków, badania przesiewowe

W przerwie konferencji zaplanowaliśmy:

- pokaz wiązania chust
- pokaz masażu Shantala niemowląt
- bra-fitting, czyli jaki ja właściwie mam rozmiar? – warsztat dopasowania staników pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród z zastosowaniem między innymi piłki, szala rebozo

Termin: 31 stycznia 2013, Hotel Victoria, Narutowicza 58/60, Lublin
Czas trwania: 12:00 - 15:30

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego który można znaleźć na stronie Akademia Mamapyta.pl.

Odnośnik do komentarza

Czy uważacie że w Zamościu brakuję miejsc dla świeżo upieczonych mam, które karmią piersią? Chodzi mi o miejsca przyjazne mamom (lub tatom) z dziećmi - gdzieś, gdzie można malucha przewinąć w przyjaznych warunkach lub bez problemu nakarmić piersią, jak i również po prostu pójść ze starszymi dziećmi żeby się pobawiły a my w tym czasie w spokoju byśmy mogły napić się kawy,herbaty czy zjeść ciastko?
Jeśli uważacie że ich brakuje w jakim miejscu w Zamościu najlepiej żeby powstało coś takiego?
A może znacie takie miejsca w zmc?

Ja jedynym miejscem jakie znam jest Twierdza - mają tam pokój mamy karmiącej i przewijak.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmny2v4bi75bv6d.png

Odnośnik do komentarza

To ja sie dołączę (a widze, że można) ja rodziłam w szpitalu na kraśnickiej, siłami natury sie udało, na sali porodowej
są trzy miejsca do rodzenia oddzielone takim parawanem, nie wiem czy jest sala do rodzenia rodzinnego bo jak juz dotarliśmy do szpitala to praktycznie za chwile urodziłam,(rodziłam wsumie ok 3h) położnej nie znałam kompletnie, ale okazła się bardzo fajną kobietą, dużo pomogła i wytłumaczyła (nie chodziłam do szkoły rodzenia), lekarz (pani doktor) przyszła na sam koniec. NIe było innych rodzących także presonel był na wyciągnięcie ręki.

Opieka po porodowa była na dobrym poziomie, najmniej mile wspominam takie NAKAZY : "a teraz sie rozbieramy i ciało do ciała z dzieckiem"
"nie można smoczka" "nie można nakładek" i takie tam...
ja miałam ogromnie problemy z karmieniem piersią do tego stopnia ze doszło do krwawienia piersi ale to już inna historia.

Ogólnie jeśli chodzi o mnie było dobrze, mniej sympatycznie oceniam opieke poporodową.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...