Skąd jesteśmy

Francja

Odpowiedzi znajdują się poniżej

monikouette

monikouette

witam

marta, hihihihi zarzucilam data bliska bo pisalas ze poki malz jest zdecydowany to trzeba korzystac :lol:
ale wszystko jedno moze byc i za dwa miesiace :D

dotka, co do materaca, osobiscie powiem ze lekkie gabaryty moich dzieci nie zmotywowaly mnie do zakupu jakichs drogich materacy, ja kupowalam rownoczesnie co i lozko w laredoute i powiem ze na oko materace sie nie odksztalcily i chlopcy spia dobrze i na kregoslup nie narzekaja :) a i moja mama ktora ma problemy z kregosluem przez tydzien spala na lozku Natanka i spala wysmienicie :)

co do materaca jako takiego, mowi sie ze trzeba go zmieniac co 10 lat maximum, a jesli byl sredniej jakosci to troche czesciej, moj ostatni mial wlasnie 11 lat i byl czas najwyzszy go zmienic ale kosztowal mnie wtedy niewiele i wiem ze nie patrzylam na jakosc jak go kupowalam

martus, co do busy to we Fr sie czesto overbooké mowi :lol: albo pris albo occupé po prostu :)

zaliczylam juz jeden pchli targ, za chwilke jade na drugi z Noasiem a potem w ramach odchamiania dni otwarte du patrimoine (dorobku kulturowego czy jak to tam zwa po pl) jedziemy do bazy wojskowej tzn na lotnisko z chlopakami bo Noas od dawna chce samoloty z bliska zobaczyc, jak beda miec sile i motywacje to muzeum historii naturalnej moze tez zaliczymy :)
milej slonecznej niedzieli, to chyba juz ostatnie podrygi lata...

--

http://www.szipszop.pl/tickers/20667.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/13408.gif

moj BLOG

83 monikouette Kobieta, 44 lata, Tours- Francja
~veoh

~veoh

Wpadam z gratulacjami dla Pati :) spokojnych 9 miesiecy! :36_3_19:

Wrocilismy ze spaceru, ale mi doskiwiera miednica, odpoczne troche za nim wezme sie za jakies gotowanie :)
Paulina, Kasia wrocilyscie z wakacji? czy jak.. nie mam kapltenie rachuby czasu. Jakos tak mi uciekaja, dni, tygodnie w mgineniu oka, ze co wpadam, to ktos wyjechal albo wrocil kampletnie nie lapie :D
Monique, Lecler maja dobre ceny, jak mieszkalismy w Tresserve to przewaznie tam robilismy zakupy teraz glownie carrfour bo blizej od czasu do czasu Asuchan.
No i fajnie, bedzie miec juz plecak na przyszly rok :) Ja tam sie nie cackam jak jest jakas okazja, znizka to czemu nie skorzystac.
Ja zamowilam mojemu H. na zalando 2 pary butow do pracy, zobaczymy czy mu sie spodobaja, a zamowilam bo byla wlasnie jakas przecena, :)
Uciekam cos przekasic, buziaki :*

Marta071

Marta071

Monis, moj m powiedzial, ze 30.09 moze byc, ale jak chcesz to poczekamy az Kasia sie wypowie, to moze "upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu"! ;)
Poza tym to powiem, ze padam, dzisiejsze chrzciny mnie dobily i zaraz uciekam spac, bo nawet siedziec nie moge tak mnie wszystko boli. Nie wiem czy to starosc czy przepracowanie. :lol:

Karina, mi tez dni, tygodnie, miesiace uciekaja, nawet nie wiem kiedy. Nasza restauracja ma juz rok!! :) Tak ten czas szybko leci.
Mam nadzieje, ze Twojemu buty sie spodobaja. Moze tez zajrze na Zalando. :) Tylko, ze ja bardzo nie lubie zakupow przez internet. Musze pomacac, poprzymierzac. A zwlaszcza buty, bo moja noga to pomiedzy rozmiarami i rzadko moge dopasowac. :(

Dobra, lece spac.:*

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

24351 marta071 Kobieta, 37 lat, Saint-Nazaire
dotka

dotka

Czesc:)
Wczoraj plywalismy lodka po rzece i wieczorem juz nic mi sie nie chcialo wiec zagladam dopiero teraz.
Jak Poldi wroci z przedszkola po poludniu pojedziemy chyba zerknac w Ikei, z tym materacem musze cos wybrac , w But byl fajny taki:
Matelas 90 x 190 cm DUNLOPILLO KISS - Matelas BUT

Poza tym za niecala stowke maja taki zwykly z gabki , reszta tych tanszych troche za cienka mi sie wydaje , mamy tez magazyn niedalek domu gdzie robia taka gabke i tna na wymiar co sie chce, materac dla Poldiego mieliby od 97 euro ale ten w But ma chyba lepszy pokrowiec .
Badz tu czlowieku madry, nie chce wydawac fortuny, na nasz materac zreszta tez bo jak Moniq mowi za pare lat trzeba bedzie zmieniac , poza tym pomyslcie jakie mialysmy lozka jako dzieci, nie wiem jak wy ale ja spalam na takim rozkladanym tapczaniku naroznym ze skrzynia na posciel, wtedy to byl hit a materacem bylo gabka na desce i jakos krzywa nie jestem.

Fajnie macie ze spotkaniem, ja jutro ide na spotkanie w sprawie kursu i jesli nie bedzie to szkola codzienna to moge szukac jakiegos zajecia bo ta druga szkola o ktorej pisalam jest codziennie przez 5 miesiecy.

Karinko sorki ze milcze co do przyjazdu do Lyonu ale na razie mamy 1 auto i do tego ciagle cos mi krzyzuje plany, mam nadzieje ze jakos sie kulasz z brzuszkiem, najgorsze upaly masz za soba co nie jest bez znaczenia zwlaszcza na koncowce ciazy.

4093 dotka Kobieta, 48 lat, Francja 01
~veoh

~veoh

Dotka co do materacy to ikea bedzie miala taniej ale u nas to musialbys jechac na poludnie od Lyonu kolo Saint Priest az. Albo w conforamie, co? tam maja bardzo tanio.

Jak Ci sie nie spieszy to zamow przez neta bedzie na pewno taniej, tu masz pare linkow:
Matelas roulé mousse Polyuréthane 90x190cm MENIL port offert
SOMBED MATELAS MOUSSE PRIMUS - 90 X 190 CM + OREILLER 60X60 CM OFFERT acheter comparer prix discount promotion
Matelas 299 ressorts CLUB 19cm port offert
Matelas mousse 90x190 - COMPY - Matelas 1 personne - 294966
Matelas mousse confort ferme Reverie | La Redoute

Marta, rzezywiscie z romiarkowa troche ciezko wcelowac tak przez neta, ale moj H. ma jeden rozmiar jesli chodzi o buty do pracy, wiec tu nie ma problemu. Natomiast jak kupuje jakies takie do chodzenia na codzien to wtedy mierzy, bo to jest juz roznie. No i teraz nie ma zadnych wyprzedazy :( ostanio kupilismy dla niego z San Maria, myslalam, ze to dobra firma byly przecenione z 80e na 50euro a tu klops podeszwa mu pekla, skora sie odkleijla.. a buty maja ledwo co rok czasu!
Tak wiec za jednym zamachem zamowilam juz mu 2 pary. Bedzie testowac i zobaczymy, chociaz moj H. sam sie przyznaje , ze jest niszczyciecielem butow ;) Jedyne buty ktore ma juz ze 3 lata to trepy do chodzenia w gory :D A tak to rok max 2lata i smietnik :)
Dodtka, nic sie nie dzieje ze spokaniem, my dalej mamy rozwalona kuchnie ... tak wiec ile to juz prawie 3 miesiac czekam na ukonczenie! 3 razy odmawial przyjsca: 2 razy musial jechac do szpitala, cos mu tam wypadlo, tak wiec bardzo zaganiany jest ten pan az mnie juz to meczy! zostala mu tylko jedna szafka do zalozenia ktora dalismy do zwrotu i listwa na dole. Podejrzewam ze w jego tepie to ja wczesniej urodze!! grrr, tak wiec jakby ktoras z was myslala o kuchni w but to odradzam! Meble, fajne i w miare dobrej jakosci, ale jakbyscie sie decydowaly na montaz z buta to nie polecam!
Uciekam, po za jakies pol godziny przychadza pracownicy montowac gniazdko na balkonie, ktore oczyswicscie powinno byc przy odbiorze mieszkania, i im sie przypomnialo teraz, ze beda wszystkim w calym bloku montowac gniazdka..
buziaki :*

patricia2010

patricia2010

Hello, zeby mnie sie tak chcialo jak mi sie nie chce, to zycie byloby latwiejsze :) Taaaki mnie len dopadl, ze az trwoga ;)

Dotka, ja mam materac 3 lata temu kupiony we FLY, nie byl to jakis luksusowy zakup bo razem w podstawa pod materac wszystko kosztowalo cos kolo 400 euro i jesli mam byc szczera to poki co sprawdzil sie calkiem dobrze; Jak bylam w ciazy to przeciez spalo na nim zywe 160 kg ( A. 80 i ja drugie tyle ;), nie ma ani odksztalcen ani wgniecen, zadne z nas nie bola plecy po nocy, ale faktem jest ze przy kazdej zmianie poscieli obracam go na rozne strony, bo jednak A. jest ode mnie 30 kg ciezszy i jego strona jest zawsze narazona na ewentualne wklesniecia :) A tak jak go od czasu do czasu obroce to sie wszystko wyrownuje. Tez jestem zdania, ze nie ma sie co napinac i wywalac kasy na cos co i tak sila rzeczy nie jest "na amen"

A tak sie Was zapytam dla wlasnego swietego spokoju... myslicie, ze wypijanie od 2 do 3 filizanek Senseo Classic z mlekiem to za duzo ? Jak bylam w ciazy z Annabelle to chleptalam kawe do samego konca, ale to byla rozpuszczalna lura, bo nie mialam senseo i teraz tak mysle, czy aby senseo nie jest za mocne, mimo ze to nie espresso to jednak mocniejsze ... Mierzylam sobie cisnienie i mam takie, ze sie zastanawiam czy ja zyje ... 80/40 wiec niby kawe moge, ale ...
Ide w czwartek do rodzinnego, bo mimo paru testow jeszcze nie dotarlam do zadnego lekarza i fachowego potwierdzenia mojego stanu :) A swoja droga to jest zadziwiajace jak sie zmienia podejscie do drugiej ciazy ... u mnie to totalny luz, graniczacy z ignorancja, a z Annabelle od samego poczatku sie "puszylam" jakbym byla jedyna baba w ciazy na calej planecie i miala misje do wypelnienia :)

Karina ja tak jak Marta nie bardzo lubie zakupy przez internet, ale po zakupie butow Guess na Zalando, juz chyba z 5 par tam kupilam i zdazylam zauwazyc, ze Zalando znacznie bardziej dba o jakosc przesylki jak Sarenza. Ich pudelka sa zawsze parokrotnie zabezpieczone, a z Sarenzy dwa razy dostalam pogniecione opakowanie i wklesniecie na bucie. Niby zadne halo, ale jednak ...

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

16223 patricia2010 Kobieta, 41 lat, Reims
dotka

dotka

Dzieki dziewczyny, Karina my tu tez Ikei nie mamy , trzeba jechac do st Priest wlasnie ale moj ma dzis rdv w tamtej okolicy i zgarnie nas z przedszkolnego podworka .
Pati ja wlasnie tez mam takie podejscie ze nic nie jest wieczne, moj stary materac z Ikei rowniez przezyl moja ciaze i ponad 150 kg jakie w dwojke dawalismy, wytrzymal 7 lat ale teraz czujemy juz sprezyny i druciki je laczace a poza tym jak zmieniam posciel to widze dwa doly na zwloki :D

Moje dziecko dzis pierwszy raz do 16:30 w przedszkolu jest , ciekawe czy bedzie spal ...

Pati ja bym kawe ograniczyla bo jesli nawet teraz masz cisnienie ok to moze ona sie przyczynic do nadcisnienia pozniej , mam znajoma z nadcisnieniem ciazowym i cc w 6 mc .
Ciesze sie z twojej fasolinki , oby 9 miechow szybko zlecialo i bylo spokojnie i zdrowo.

Ja tez polecam Zalando, na moje zadupie zamowienia przychodza w 3 dni, zawsze dobrze zapakowane, zwrotow jeszcze nie mialam okazji robic ale zamawialam juz buty i ubrania i jestem bardzo zadowolona bo ceny jak w sklepach a za przesylke nie placissz wiec wychodzi taniej bo do sklepu trzeba jeszcze dojechac i caly dzien lazic i wybierac .

Musze pozrzedzic...
Na naszym wyjezdzie przez 3 tygodnie glownym srodkiem lokomocji byl rower, 2 razy pozwolilam sobie na loda i raz na mc donalda, codziennie jadlam 3 posilki bez podjadania, duzo salaty, chude mieso, wieczorami czesto ostrygi no i winka troche bylo (ale bez przesady) i myslalam ze schudne a tu 3 kg na plusie, waly na brzuchu,cellulit i deprecha :(
Czyzby efekty po Dukanie ?

Ide zaraz troche poprasowac ,zajrze wieczorkiem, jutro to spotkanie organizacyjne przed kursem bedzie chyba dlugo trwalo wiec pewnie tez wpadne wieczorem albo poznym popoludniem .

4093 dotka Kobieta, 48 lat, Francja 01
~veoh

~veoh

patricia2010

A tak sie Was zapytam dla wlasnego swietego spokoju... myslicie, ze wypijanie od 2 do 3 filizanek Senseo Classic z mlekiem to za duzo ? Jak bylam w ciazy z Annabelle to chleptalam kawe do samego konca, ale to byla rozpuszczalna lura, bo nie mialam senseo i teraz tak mysle, czy aby senseo nie jest za mocne, mimo ze to nie espresso to jednak mocniejsze ... Mierzylam sobie cisnienie i mam takie, ze sie zastanawiam czy ja zyje ... 80/40 wiec niby kawe moge, ale ...
Ide w czwartek do rodzinnego, bo mimo paru testow jeszcze nie dotarlam do zadnego lekarza i fachowego potwierdzenia mojego stanu :) A swoja droga to jest zadziwiajace jak sie zmienia podejscie do drugiej ciazy ... u mnie to totalny luz, graniczacy z ignorancja, a z Annabelle od samego poczatku sie "puszylam" jakbym byla jedyna baba w ciazy na calej planecie i miala misje do wypelnienia :)

Pati Ja przyznaje sie z reka na sercu, ze jestem kawocholikiem :) Bylo mi bardzo ciezko przestac pic kawe. I mimo, iz lekarze mowia i w tym moja gin, ze 1-2 mozna pic dzienie, to ja odstwailam, bo jednak te substancje przenikaja do malenstwa. Tak wiec pierwsze tygodnie czulam sie jakby tak ktos pozadnie mlotem mnie tapnal :) Zero energii!, nie moglam normalnie funkcjonowac. Mam podobne cisnienie jak Ty, wiec kawa byla dla mnie wybawieniem. Pozniej troche mi przeszlo, i teraz pije ricore, ktore zawiera cos okolo 38% kofeiny, tak aby troche oszukac swoj organizm. No ale cisnienie dalej w okolicy moze setki. W ciagu calego okresu wypilam chyba z 5 kawe moze? nie wiem,nie pamietam, ale generalnie nie pije. Kawa wyplukuje sporo witamin z organizmu i to bylo rowniez powodem dla, ktorego zrezygnowalam.

A tak co do plci masz moze jakies przecucia? :) chcialabys chlopca, dziewczynke? :)
Bedziesz zapisywac sie do szkoly rodzenia?

monikouette

monikouette

hello

fajnie ze wraacie do pisania, szkola sie zaczela, rytm wraca to i my bardziej tez

pati, ja za to z kawa za pan brat i w ciazy rowniez, ja wychodze z zalozenia ze to zadne narkotyki, pilam slabsza wiec np z senseo mozesz te slabsza "sniadaniowa" kupic i bedzie,
ja pilam dwie kawy dziennie, troche bardziej zalane woda ale pilam i dobrze sie odzywialam, mysleze jak jesz co trzeba to nawet jesli kawa wyplukuje troche witamin to przeciez jem ich pod dostatkiem zeby starczylo i dla dziecka, mama sfrustrowana tym ze nie moze kawy pic to tez dla dzidzi nie najlepsza sprawa :) no ale moje zdanie i nie trzeba sie zgadzac ;)
poza tym to widzisz, zawsze sie to mowi przy drugiej ciazy, totalny luzik :D zero stresu (albo jest inny) ze ciaza ze olaboga i ze trzeba chuchac i dmuchac, mnie podoba sie takie podejscie i tak trzymaj!!!

dotka, 3kg in plusss? nie jestem przekonana czy to skutek dukana, bo jesli byl rower i bez specjalnego przejedzenia to raczej wszystko zrownowazone, nie wiem dlaczego tyle Ci wrocilo, co innego jak jest czas bez ruchu bez sportu... ale moze teraz przy powrocie rytmu "szkolnego" wszystko sie unormuje?
ja w sierpniu tez troszke przytylam ale juz od tygodnia troszke mi poszlo, powrot do pracy, bieganina szkolna swoje robia :) szczypiorek ze mnie nie bedzie ale choc 1-2kg mniej to sie bede cieszyc :)

veoh, dotka, pati, ja to sie nie znam ani na zalando ani na sarenza, nie kupuje butow w necie, ubrania owszem, jakos mi latwiej ale buty nie bardzo, no chyba ze moge je przymierzyc w realu a potem kupic taniej w necie..... ale sobie zapamietam w razie czego....

marta!! co do odwiedzin 30go, mnie wsio rawno, poczekamy moze na Kasie, a nuz by mogla przyjechac, jeszcze mojemu K nic nie mowilam ale lepiej go nie straszyc wczesniej, bedzie mial czas sie bac :D z Twoim malzem sobie pogadaja moze o czyms, w prawdzie nie ta sama grupa wiekowa ale moze wspolny temat znajda :lol:
a z ciekawosci tez bo mi sie przypomnialo, robiliscie na nowo jakis tydzien polskiego jedzenia w restauracji czy nie wznowliscie doswiadczenia od tamtego razu?

piekna pogoda jeszcze jest, korzystamy z ogrodu ile wlezie, chlopcy wlasnie sie kloca o pilke :lup: wiec ide interweniowac :)

wczoraj objechalam 3 brocantes, kupilam sobie tunike i dwie koszulki za 1e wszystko, gre planszowa dla chlopakow i oni tez sobie pokupili jakies tam pierdolki (pokemony i bakugany) za pare groszy, po drodze bylismy w bazie lotniska wojskowego, srednio interesujace ale warto bylo mimo wszystko, za rok pojedziemy gdzies indziej, chlopcy beda starsi to moze i wiecej zainteresowania wykarza.... (i cierpliwosci)

pozdrawiam cieplutko

--

http://www.szipszop.pl/tickers/20667.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/13408.gif

moj BLOG

83 monikouette Kobieta, 44 lata, Tours- Francja
patricia2010

patricia2010

Dzieki Dziewuszki za rady, ja mam wlasnie totalny luz co do swojej drugiej ciazy, moze dlatego ze juz wiem jak, kiedy i na co moj organizm reaguje, mysle ze bede siorbac kawe bo uwielbiam :) i jakos to zrownowaze z iloscia witamin, ale pytalam was zeby sie sama przed soba wytlumaczyc ;) Wiecie jak to jest ... Ja generalnie z tych co zakladaja, ze wszystko bedzie dobrze, bo niby dlaczego ma byc inaczej ;) Ale najbardziej mnie rozsmiesza fakt, ze na tym etapie ja juz mam opracowana dokladna liste de naissance, wybrany wozek i absolutne przekonanie, ze zero karmienia cyckiem :) bo mi sie nie chce :) I wlasnie sie zastanawiam, czy ze mna wszystko ok, ale dobra musze leciec, bo Annabelle drze sie, ze jest glodna :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

16223 patricia2010 Kobieta, 41 lat, Reims