Skąd jesteśmy

Francja

Odpowiedzi znajdują się poniżej

patricia2010

patricia2010

Wrocilysmy.
Moniq, bilety mozna kupic u kierowcy, ale tylko w busach a nie w tramwaju, ale spoko kupilysmy w dystrybutorze :)
Co do serialii to ja Fringe "przelecialam" jeszcze jak bylam w ciazy, teraze ten na TF1 jest za pozno, ja juz sie przekrecam na bok :) Znam zreszta i ogladam tylko to co leci na francuskich stacjach, jestem na biezaco, bo o tej porze jest juz w domu A. i to sa takie "nasze" chwile przed tv :)
Niestety co do seriali medycznych i programow kulinarnych odstaje od Was :) bo ....... szczerze nienawidze :) jak byl wtorek z Housem albo sroda z Grey's to ladowalam w lozku z ksiazka :) Topy, Mastery tez mnie "niet" , a zreszta co do TV to powiem Wam, ze majac porownanie z kanalami w innych krajach tj. w Pl czy w BE to wg mnie goruja czy raczej gorowala jak tam mieszkalam ta belgijska. Niby maly kraj, mniej odbiorcow, a oferta tv byla bogatsza w dobre filmy, reportaze, dokumenty itp oprocz calej masy sieczki jak wszedzie. No ale pogadac sobie moge, mieszkam tu i biore co daja :)

Paulina i jak samopoczucie? Moze to sila autosugestii? Oby! A Ty nawet nie mow, ze lubisz jak Twoje dziecko spi, bo ja UWIELBIAM i na imie mam "matka-egoistka" :) Moje dziecko laduje na drzemke codziennie o 14 i nawet mowy nie ma o protestach, bo to sa moje i tylko moje "2 godziny" w ciagu dnia, o ktore walcze jak o niepodleglosc ;) Przed drzemka i po "naleze" do Annabelle, wieczorem do A. ;) wiec o te 2 godzinki oczy wydrapie ;)

Dobra, ide sie szorowac, bo szalalam z Annabelle i jakimis obcymi dziecmi i jakims obcym tatusiem ;) na placu zabaw, wysypanym w polowie gruboziarnistym piachem, nawet nie mysle, co mamy z Annabelle w plucach od wdychania pylu spomiedzy ziarenek, ale co tam, raz sie zyje a zabawa byla przednia ;)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

16223 patricia2010 Kobieta, 41 lat, Reims
paulina1982

paulina1982

Witacie,
Wpadam na chwile, zeby Wam powiedziec, ze dzisiaj wieczorem jedziemy do Polski. Nie bedzie nas 10 dni. Takze jakby co to mnie nie ma:-)
trzymajcie sie cieplutko i dbajcie o siebie, bo w dzien cieplo, ale wieczory sa juw zimne.

Serdecznie pozdrawiam, byc moze odezwe sie z Polski, buziaki.

12534 paulina1982 Kobieta, 20 lat, gdzies
Monika123

Monika123

Jestem tu nowa właśnie podjęłam decyzję o wyjeździe do francji do mojego mężczyzny ,planujemy mieć dziecko zastanawiam się czy nie pracując we francji będą mi przysługiwały jakies swiadczenia ,lekarz czy może lepiej jeśli mi się oczywiście uda zajść w ciąże zostać i urodzić w Polsce tu pracuję i jestem zarejestrowana w jednej firmie od 10 lat.Do tego napewno chcę się zapisać we francji do szkoły językowej bo francuskiego nie znam wcale znam angielski ale chyba wiele mi to nie pomoże we francji.Jeśli możecie napiszcie coś o szkołach ,lekarzach będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.

--

29412 monika123 Kobieta, 0 lat
monikouette

monikouette

paulina, Kasia, milego pobytu w kraju, pozdrowcie PL ode mnie!

monika, witaj, nie czuj sie jakos specjalnie na celownku ale juz tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle razy o tym pisalsmy baaardzo czesto, cofnij sie troszke to na pewno znajdziesz, jak znajde chwile to przepisaze po raz enty te wszystkie info, bo to najczesciej zadawnae pytania

osobiscie nie mam pojecia o polskich swiadczeniach i tego co sie bardziej oplaca ale to zalezy glownie od sytuacji Twojego chlopaka we Fr, jesli nie jestes na jego karcie zdrowia w CPAM (securite sociale) to placisz za wszystko 100% a we FR to kupa kasy, dla pewnosci zawsze mozesz urodzic w PL ale zanim zajdziesz w ciaze, urodzisz i tutaj przyjeziesz to minie kupa czasu, czy aby na pewno o to chodzi?
proponuje w aalozeniu ze zachodzisz w ciaze i rodzisz w pkl, zapisac sie w Pl na francuski, na pewno bedzie latwiej zanim pojawi sie dziecko bo potem to juz kolowrotek :lup:

u nas ok, chlopcy przedszkole i szkola, wszystko ok, nauczycielki, przedszkolanki znam wiec jestem zadowolona bo bardzo dober w tym roku , chlopcy tez zadowoleni, jutro jade na forum association, rozejrzec sie czy przypadkiem Noas nie moglby juz zaczac pilki noznej no ale on ma tylko 5lat a to od 6 z tego cowiem, musze sie doinformowac
oza tym to podjade do Leclera, u nas 50% znizki na wszystkie tornistry wiec moniq sobie wymyslila ze na przyszly rok juz kupie za pol ceny, a co!
Natanek sie zgadza z pomyslem wiec jedziemy jutro po poludniu kupic tornister na przyszly rok :lol:

no a poza tym to zabiegana jestem, praca wrocila, natchnienie do scrapow tez, do tego album dla psiapsioly na 40ste ur przygotowac musze, mam niecaly miesiac, dzieci w formie, K pracuje wiec same wiecie, czasobrak :lol:

dotka, jak tam poczatek roku u Poldiego?

pati, szykujesz jakies urodzinki dla Annabelle?

kasia, paulina, korzystajcie!

co u reszty???

sciskam Was kochane!

--

http://www.szipszop.pl/tickers/20667.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/13408.gif

moj BLOG

83 monikouette Kobieta, 44 lata, Tours- Francja
patricia2010

patricia2010

Kasia, Paulina, jedzcie spokojnie, wypoczywajcie i z usmiechem tu do nas wracajcie!

Moniq, robimy male urodzinki, A. nawet daruje sobie polowe dnia targow, nie bedzie zadnej wielkiej biby :) ale prezenty, tort i inne lakocie obowiazkowe :)

Monika123, nie chce byc niegrzeczna i Cie zniechecic do bycia tutaj, ale popieram slowa Moniq ... wszystko jest we wczesniejszych postach, zacznij od poczatkowych postow i napewno znajdziesz interesujace Cie odpowiedzi a nawet smiem twierdzic, ze o wiele wiecej. A generalnie to wszelkie udzielenie odpowiedzi rozbija sie od pytania: czy Twoj mezczyzna jest FR czy PL i na jakiej zasadzie pracuje we Fr.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h0qeexmqe.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaik0s3v455v7ea.png

16223 patricia2010 Kobieta, 41 lat, Reims
Marta071

Marta071

Witajcie!

Wlasnie napisalam dlugiego posta, juz prawie konczylam, dziecko mi sie obudzilo, chcialam szybciochem skopiowac w razie "w" i mi go wcielo!! Oj zla jestem, zla.

No nic, napisze tylko, ze nie bylo mnie czas dluzszy, bo weekendy mielismy zajete, brata mialam w odwiedzinach, restauracja sie kreci i tak na nic nie ma czasu. :36_11_1:

Moniq, bylismy w ktoras z niedziel w La Rochelle i moj J stwierdzil, ze skoro tam pojechalismy na jeden dzien to i do Tour mozemy! Wiec planujmy kochana jakas niedziele, poki chlop chetny!! :)

Kasiu, chyba nie pisalam, gratuluje odstawienia Martusi. Mam nadzieje, ze laktacja sie skonczyla a Tusia uznala za normalne, ze mama nie daje cyca. :15_5_16:

Pati, kazda chyba mama lubi jak jej pociechy spia. Ja uwielbiam jak moje 3 chlopaki spia. Nikt wtedy nie placze i nie zrzedzi! ;)

Paulinka, Marmi, odpoczywajcie w PL, korzystajcie z pomocy przy dzieciach! Nabierajcie sil...

Chcialabym napisac wiecej, ale uciekac bede do lozka. Kilka juz razy zaczelam do Was pisac, ale moje chlopaki nauczyly sie wylaczac komputer i niestety za kazdym razem jak siedze przy kompie to ich ten przycisk przyciaga. :noooo:
A teraz sama sobie zawinilam:36_2_24:

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

24351 marta071 Kobieta, 37 lat, Saint-Nazaire
monikouette

monikouette

witam

martus, do ciebie pisze szybciutko, oczywiscie ze sie pisze na spotkanie niedzielne!! na razie nie mam nic zaplanowanego ani 23go ani 30go wrzesnia, potem tez nie, przynajmniej na razie wiec planuj i mow kiedy chcecie przyjechac! i czy tylko na sama niedziele czy moglibyscie np przyjechac w sobote wieczorem i zostac na noc czy tylko na sama niedziele? pewnie z restauracja za bardzo nie mozecie sobie pozwolic na wolne no ale pisz jak zaplanujesz!!
Kasia, moze i Wam by sie udalo wtedy przyjechac po fotelik, kto wie...

poki co uciekam zasmarkana :lup: do pracy z powrotem,
buziaki dla wszystkich

--

http://www.szipszop.pl/tickers/20667.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/13408.gif

moj BLOG

83 monikouette Kobieta, 44 lata, Tours- Francja
dotka

dotka

Witam po powrocie z wakacji :)
Udalo sie nam naszym busikiem pojechac czesc planowanej trasy bo Bretanie sobie odlozylismy na przyszly rok i tak przejechalismy od Verdon do Biarriz przez Aarcachon i okoliczne wioski rybackie , obzeralismy sie ostrygami prosto z oceanu i podziwialismy widoki.
Po powrocia czekala na mnie niespodzianka, az dwie szkoly jezykowe wyslaly mi wezwanie , kurcze rok temu na to czekalam a tu prosze jak sie francuska administracja obudzila .
W kazdym razie ide we wtorek na spotkanie i dowiem sie czy bede codziennie chodzic na kurs czy tylko kilka razy w tygodniu .
Poldek zaczal przedszkole z lekkim poslizgiem ale spoko, myslalam ze bedize placz a tu wrecz przeciwnie, maja nowa pania, jest w przeciwienstwie do tej poprzedniej mlodsza i bardzo mamusiowata i milutka i moje dziecko chyba ja polubilo. O d poniedzialku bedzie zostawal do 16:30 bo inaczej nie nadaza z programem nauczania (hahahaha) . Mysle skad wytrzasnac jakis tani i cienki spiwor bo sredniaki u nas jeszcze robia sjesty, podejrzewam ze Poldi nie zasnie ale nigdy nie wiadomo co bedzie jak zobaczy inne dzieci spiace.

Poza tym Moniq mam pytanie glownie do ciebie bo twoi chlopcy spia juz w normalnych lozkach, jaki materac kupilas? Musimy zmienic materace u nas i u malego i zastanawiam sie czy jest sens kupowac cos drogiego dla czterolatka czy lepiej taki zwykly z gabki i za np.5 lat zmienic na cos solidnego.
Ceny sa masakryczne a ja nie wiem czy warto, sama mam materac z Ikei juz jakies 7 lat i teraz zaczynaja nam obojgu dokuczac plecy i widac ze sie wglebienia porobily, w sumie 7 lat to nie rok a podobny w Ikei widzialam za stowke ...

Paulina , Kasia bawcie sie dobrze :)

Zimno sie zrobilo az nienormalne mi sie to wydaje przeciez wrzesien dopiero sie zaczal .
Nawet nie chce mi sie dzis nigdzie wychodzic i Poldi zamecza puzzlami .
Zmykam, zajrze pozniej , pa :)

4093 dotka Kobieta, 48 lat, Francja 01
Marta071

Marta071

Monia, kurcze ale szybkim terminem rzucilas! ;) Dzieki kochana za gotowosc, zaczniemy myslec i sie dogramy. Jak Kasia skonczy chorwackie balangi to moze dolaczy sie do planowania. Sobota wieczor raczej nie wchodzi w gre, wiec bierzmy pod uwage tylko niedziele, a w maju jak jakis jour feriee wypadnie w poniedzialek to wtedy mozna pomyslec o 2 dniach. Jak na razie powiem tylko tyle, ze w ta niedziele mamy chrzciny siostrzenicy meza, wiec obiecalismy sobie ze za tydzien nigdzie sie nie ruszamy. Padam na pysk, ale dwa ostatnie tygodnie zapiep...smy jak male robociki. :)

Uciekam konczyc odkurzanie i moze uda mi sie na chwile odsapnac, bo wieczor zapowiada sie "busy" (kurcze to slowo jakos pierwsze przychodzi mi na mysl, jesli macie polskie lub francuskie odpowiedniki to pomozcie).
Buziam wszystkie bez wyjatku!! :*

--

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44js481mizv.png

24351 marta071 Kobieta, 37 lat, Saint-Nazaire