Rehabilitacja dzieci

Terapia dla dziecka z autyzmem Warszawa

kaśkaa

kaśkaa

Ciekawi mnie jakie macie doświadczenia z wczesną terapią dzieci z autyzmem? Wg Was kiedy najlepiej zacząć, a kiedy jest "już za późno"? My jesteśmy jeszcze przed diagnozą, ale właściwie już wiele na to wskazuje, że mój syn ma autyzm. I tak się zastanawiam czy z takim 3-latkiem można już zaczynać jakąś terapię w tym kierunku czy jednak to za wcześnie? Jeśli można to może macie jakieś sprawdzone placówki z którymi warto się zapoznać?

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wiki86

Wiki86

Ojej...ale skąd w ogóle pomysł, że jest za wcześnie? Oczywiście teraz poczekajcie na spokojnie na diagnozę, ale jeśli się potwierdzi to od razu zaczynajcie działać. Im wcześniej rozpoczęta terapia tym lepsze daje efekty. Moim zdaniem w przypadku autyzmu, nie ma czegoś takiego jak "za wcześnie".

50233 wiki86 Kobieta, 33 lata, Warszawa
~Duch

~Duch

W Warszawie polecam Adesse, pracują metoda ESDM, która jest idealna dla małych dzieci.

kaśkaa

kaśkaa

Może i masz rację Wiki.
Może za dużo się nasłuchałam, że wymyślam i że temu dziecku nic nie jest i że "wyrośnie z tego". A tutaj jak się okazało, raczej na pewno jest to autyzm. Dlatego wciąż mam jakieś takie obawy czy tymi terapiami nie "zamęczę" dziecka, które ma dopiero 3 lata.
Co do tej metody esdm, z tego co czytałam, jest na tyle świeża i mało przekonująca, żebym chciała z tego korzystać. I nie rozumiem stwierdzenia "idealna dla małych dzieci". Wg kogo jest taka idealna?

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa
Mauri

Mauri

Póki co poczekaj spokojnie na diagnozę. Ale ja również uważam, że to nie jest za wcześnie na terapię ;)
Zwykle między 2 a 3 rokiem życia można rozpoznać u dziecka autyzm i wtedy też zacząć już działać w tym kierunku.
A jak już będziesz miała diagnozę to poszukaj wtedy poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jak chcesz, to możesz się również zainteresować placówkami Promitis w Warszawie. Oprócz przedszkola terapeutycznego, mają też różnego rodzaju terapie i zajęcia do zaoferowania. Ale to wszystko powoli. Najpierw diagnoza! ;)

47367 mauri Kobieta, 29 lat, Warszawa
kaśkaa

kaśkaa

Szukałam właśnie informacji o tym promitis. Znalazłam, że prowadzą różnego rodzaju terapie, ale też mają nawet swoje przedszkola. Czy Ty korzystasz u nich z terapii, albo przedszkola? Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej.
ps.
Mamy już diagnozę. Potwierdziło się. Autyzm.

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa
Mauri

Mauri

Tak, my chodzimy do przedszkola Promitis.
Początkowo byliśmy w integracyjnym, gdzie indziej. Ale to był tylko stracony czas niestety.
Tutaj mamy 5 dzieci w grupie, a nie jak tam 20. Tutaj terapia indywidualna z dzieckiem jest codziennie, a tam raz była raz w tygodniu. Tutaj są dzieci z autyzmem, a tam zdrowe + dzieci z przeróżnymi zaburzeniami, więc z każdym powinno się pracować inaczej tak naprawdę.
No i też ja bardzo sobie cenię kadrę w promitisie, bo doszkalają się, są zaangażowani, widać że im zależy i że praca jest pasją, a nie przykrym obowiązkiem. Dzieci przecież czują jakie się ma podejście.
Raz w miesiącu organizowana też jest jakaś wycieczka albo inne wydarzenie, więc dzieje się :)
Nie wiem czy jesteście gotowi i czy chcieliście już zaczynać przygodę z przedszkolem. Ale rozważ to ;) A póki co przemyśl opcję terapii tam.

47367 mauri Kobieta, 29 lat, Warszawa
kaśkaa

kaśkaa

Dziękuję Ci za szczegółową opinię :) Poczytałam o tym więcej i podoba mi się to co tam oferują! Po weekendzie będę tam dzwonić i spróbuję się umówić na jakąś konsultację. Dzięki bardzo za pomoc.

43998 kaskaa Kobieta, 36 lat, Warszawa