Rehabilitacja dzieci

Materac dla dziecka ze skoliozą

Kamyczek

Kamyczek

Witam, ja mam pytanie troszkę z innej beczki. Mianowicie: jaki materac jest polecany dla dziecka z niewielką skoliozą? O tym jakie materace poleca się w przypadku zdrowych dzieciaków już co nieco poczytałam na stronie okolicznego sklepu (http://twojmaterac.pl/wybrac-materac-dziecka/ ) ale jak to się przeklada na plecy malucha z wadą postawy? bardzo proszę o pomoc.

40809 kamyczek Kobieta, 30 lat, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magDAB

magDAB

Odpowiedź eksperta

Witam!
Moim zdaniem dla dziecka ze skoliozą polecany jest materac taki, jak dla dzieci zdrowych. Materac powinien być równy, elastyczny, o grubości odpowiedniej do ciężaru ciała, położony na twardym podłożu. Materac musi być nie za miękki, nie za twardy. Ważne jest to, aby dostosowywał się do ciała, a nie wymuszał nieprawidłowej pozycji i asymetrycznej pracy mięśni podczas snu. MB

130 magdab Kobieta, 19 lat, Szczecin
~AlicjaYu

~AlicjaYu

Ja z mojej strony polecam ci jednak zwrócić uwagę na dobry materac dla dziecka żeby złym mu nie pogłębić tej wady. Polecam ci materace z Hilding wiem że w ofercie mają też medyczne czyli własnie dla dziecka z jakimiś problemami. Zawsze można napisać do nich oni wtedy też doradzą jakiś odpowiedni.