Skocz do zawartości
Forum

Rowerek biegowy - od jakiego wieku ?


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
słyszałam, że rowerki biegowe świetnie uczą dziecko trzymania równowagi i są dobrym wstępem do uczenia się jazdy na normalnym rowerze. Na rynku są dostępne takie rowerki już od 9 miesiąca życia, ale ja chciałabym sie dowiedzieć od jakiego wieku taki rowerek jest już bezpieczny dla kregosłupa i stawów dziecka ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Uważam, że nie można jednoznacznie określić wieku dziecka, w którym może już (jeździć? - biegać?) - korzystać z rowerka biegowego. Dla mnie głównym kryterium (mówiącym także o tym, że kręgosłup jest przygotowany do utrzymania całego ciała w pozycji pionowej) jest umiejętność samodzielnego stania i chodzenia (a może nawet biegania) dziecka. Jeśli dziecko utrzymuje równowagę w staniu, pewnie i stabilnie chodzi, potrafi bezpiecznie upaść na podłogę (ma wyrobione prawidłowe reakcje obronne), to myślę, że może wtedy próbować wsiadać na taki rowerek. A nie określę kategorycznie, w jakim wieku, bo dla jednego dziecka może to być 11, a dla innego 15, a może nawet i 20 miesięcy. Co do wpływu na stawy biodrowe, to myślę, że niekorzystny może być zbyt długi czas korzystania z rowerka. Ale jeśli dziecko jeździ rekreacyjnie, to myślę, że nie powinno to mieć niekorzystnego wpływu na bioderka. MB

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź, taka mi w zupełności wystarczy, wiadomo, że każde dziecko rozwija się swoim rytmem. My jesteśmy na razie na etapie nieśmiałego raczkowania, więc oczywiście mamy jeszcze czas, ale chciałam dowiedzieć się wcześniej jak z tymi rowerkami jest...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...