Rehabilitacja dzieci

"Zdrowe" krzesło do biurka dla 5-latka

supermonikas23

supermonikas23

Witam serdecznie,

Moje pytanie jest nieco inne, ale pomyślałam, że Pani mi pomoże. Mam pytanie dotyczące krzesła dla dziecka już prawie 6-letniego. Nasz synek bardzo dużo rysuje, maluje. Po remoncie wyposażyliśmy pokój w biurko, jest ono dostosowane wielkością do wzrostu synka. Problemem jest jednak zakup krzesła, ponieważ nie wiemy czy lepiej aby było to krzesło obrotowe czy krzesło biurkowe ale bez kółek. Oczywiście pytam które krzesło jest bardziej właściwe pod względem wygody siedzenia i kręgosłupa dziecka. Tak jak wspomniałam wyżej dziecko dużo pracuje przy tym biurku, więc chcielibyśmy aby krzesło było wygodne i jeśli można tak powiedzieć "zdrowotne".

Dziękuję Monika

--

:16_3_204:

12711 supermonikas23 Kobieta, 36 lat, Bydgoszcz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magDAB

magDAB

Witam!
Krzesełko przede wszystkim powinno mieć odpowiednią wysokość: jak dziecko na nim siedzi całe stopy powinny być oparte na podłodze, nóżki ugięte pod kątem prostym w kolanach i biodrach. Druga rzecz to oparcie: całe plecy powinny być oparte (przylegać do oparcia) i proste. Dobrze, gdy oparcie jest wyprofilowane tak, że wypełnia krzywizny kręgosłupa (tj. że nie ma wolnych przestrzeni – za dużych „dziur” między plecami a oparciem). No i ważne jest, jeśli krzesełko jest stabilne. Moim zdaniem nie ma znaczenia, czy krzesełko ma kółka, czy nie. Ważne jest, aby dziecko prawidłowo siedziało. Kółka mogą mieć znaczenie wtedy, gdy dziecko jest bardzo... aktywne (nie może spokojnie usiedzieć, wierci się, kręci się przy biurku, często zmienia pozycję na krześle itp.) - wtedy krzesło na kółkach nie będzie najkorzystniejsze. MB

130 magdab Kobieta, 17 lat, Szczecin
~Elwira Krakow

~Elwira Krakow

Najlepiej zamówić krzesełko w tym przypadku bo i tak coraz wiecej czasu bedzie tam spędzał, my mamy takie specjalistyczne żeby dbać o jego postawę z Mildis, jestem mile zaskoczona