Rehabilitacja dzieci

dziecko po wylewie

meg81

meg81

Witam
Moja kolezanka ma syna i sie denerwuje o niego.
Jest mama 10 miesięcznego chłopca. Kacper jest po wylewie do mózgu II stopnia bez poszerzenia komór jest rehabilitowany od 2 miesiąca życia .
Chciałam sie zapytać czy rozwija sie prawidłowo. Kacper pełza czasami staje w pozycji na czworaka posadzony siedzi ale znow sam nie siada od paru dni podnosi sie w łóżeczko do siadania ale nie wychodzi mu to ale znów z pozycji siedzacej lapie sie szczebelków klęka przemieszcza się jeszcze na pupci jeżdżąc.
pozdrawiam

--

http://ticker.7910.org/an1csCZ0g410010MzAwNzU3MGR8Nzk3NTEwOTBkYXxBZHJpYW4gbWEg.gifhttp://ticker.7910.org/as1cCDF0g410010MTA5bGR8MTU4ZHxOYWRpYSBtYSA.gif

4177 meg81 Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magDAB

magDAB

Witam! Z opisu wynika mi, że chłopiec nieźle się rozwija. Trochę wolniej i nieco później, niż podawane w książkach normy mówią, ale osiąga kolejne etapy rozwoju ruchowego. I nawet samodzielnie „idzie w górę”. ;) Musi sobie dobrze opanować te umiejętności – a to może trwać nieco dłużej (niż np. u rówieśników). Ale dziecko jest w terapii, pod opieką specjalistów, pod stałą kontrolą, więc w razie wątpliwości jest się do kogo zwrócić. Fachowiec widzący dziecko na pewno wyda bardziej miarodajną opinię, niż ekspert (nawet najlepszy) na podstawie opisu.

130 magdab Kobieta, 19 lat, Szczecin
kasia3212

kasia3212

Moje dziecko również miało wylew II stopnia. rozwija się podobnie. wiadomo, że takie dzieci nie będą już tak szybko rozwijać się jak pozostałe. Dodatkowo u mojego syna stwierdzono THC. Czytałam, że marihuana medyczna jest skuteczna. Czy jednak można podawać ją dzieciom?

66393 kasia3212 Kobieta, 44 lata, Poznań