Skocz do zawartości
Forum

Wprowadzanie stałego pokarmu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem mamą 7-miesięcznego Beniamina, który je tylko mleko z mojej piersi :-/
Gdy miał 5,5 miesiąca zaczęłam wprowadzać mu łyżeczkę kaszki manny, jadł ją przez tydzień potem zaczęłam podawać marchewkę ze słoiczka po łyżeczce każdego dnia. Dotrwaliśmy do 3 dnia i zaczęły się chlustające wymioty pojawiające się zazwyczaj dwie godziny po zjedzeniu :-( Przerwałam na kilka dni i podałam jabłuszko które również zwrócił po dwóch godzinach już w pierwszym dniu podania. Martwiące jest to że syn po takich wymiotach jest apatyczny, leży na wpół śpiąco. Nie rusza rękami jest nieobecny przez dobre 4 godziny, potem powoli wraca do siebie. W tym czasie nie chce jeść mojego cyca ani nic pić. Trwa to około 7 godzin i powraca do siebie. Poza tym po zjedzeniu jest nerwowy i płaczliwy. Kilka razy miał też kolkę.
Po konsultacji z pediatrą przerwałam wprowadzanie jedzenia na miesiąc. Dziś mija 7 dzień od ponownej próby wprowadzania jedzenia i jest jeszcze gorzej. Synek nic już nie przyjmuje, zupki ze słoiczka, kaszki z jabłuszkiem, ziemniaka z dynią, nawet sama kaszka zmieszana z moim mlekiem też ląduje po dwóch godzinach na podłodze. Lekarz tym razem stwierdził, że syn nie ubywa na wadze (waży 10 kg - z tym, że 0,5 kg przytył od 20 maja, a przy wymiotach jego waga zatrzymuje się) dobrze wygląda jak na swój wiek, więc niema się czym martwić.
Mnie natomiast nie daje to spokoju i uważam że to nie jest normalne by tak chlustająco zwracał po zaledwie 1-2 łyżeczce czegokolwiek nowego???
Minął 7 miesiąc a on nie je nic innego oprócz mojego mleka. Synek jest zainteresowany jedzeniem tylko po tych dwóch godzinach zwraca???
Czy miał ktoś podobny problem??
Czy to normalne czy jestem już przewrażliwiona??

Odnośnik do komentarza

kochana czasami tak jest że początki karmienia bywają trudne - wiem że dziewczyny dawały stałę posiłki i po tym pierś dziecko z czasem przyuczało się do jedzenia stałych pokarmów a pierś sobie już odstawiało
jednak w twoim przypadku coś niepokojącego się dzieje nie jest to odpowiednia reakcja dziecka - ja bym pokusiła się o inną opinię specjalisty i konieczność wykonania dodatkowych badań może gastrologicznych

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...