Pytania do pediatry

Protopic u rocznego dziecka

~MamaWiktorka

~MamaWiktorka

Witam Panie Doktorze, jestem Mama 14 miesieczbego chlopca z AZS , mieszkam za granica gdzie podstawa leczenia przy tego typu chorobie jest nawilzanie - maly dostal parafine 50/50 i kremy sterydowe - rowniez w miare potrzeby do codziennego stosiwania - mamy eumowate i hydrocorttzon a takze syrop antyhistaminowy w ramach ostatecznosci. Bedac w Polsce Pani Doktor zalecila odstawic sterydy i zaczac stosowac protopic. Po mniej wiecej 2,5 mcach przestalismy go stosowac za wzgledu na szczepienie MMR . Obecnie jestesmy po 2 miesiecznej przerwie i zastanawiam sie nad powrotem do tej masci ale chcialabym zapytac co robic po tych 2 mcach ? Na opakowaniu jest napisane ze mozna go stosowac nie dluzej miz 2 mce a ja sie pytam co dalej? Powrot do sterydow ? Zaznacze jeszcze ze maly jest alergiliem uczulonym na jakko, mleko i orzechy , na mleku aptil pepti i dalej karmiony piersia gfzie ja jestem na bezwzglednej diecie. Obecnie ze wzgledu na zabkowanie dostalismy pogorszenia stanu skory.Bede wszieczna za podpowiedz . Dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MamaWiktorka

~MamaWiktorka

Chcialam jeszcze zaznaczycz ze tytaj gdzie mieszkam protopic nie jest zalecany na poczatku kuracji ze wzgledu na duze ryzyko skutkow ubocznych w tym nowotworow a co tez chcialabym Pana Doktora zapytac ? Jest tutaj numerem 2 po kuracji sterydowej i w ramach ostatecznosci. Dziekuje