Pytania do pediatry

inhalacje 3latka

~marlena11111

~marlena11111

jaki inhalator/nebulizator wybrać dla dziecka w wieku 3 lat? czy może Pan podpowiedzieć czy kierować się w wyborze? u dziecka niedawno stwierdzono astmę :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ekspert Healthin

Ekspert Healthin

Dzień dobry,
astma oskrzelowa, czyli przewlekła choroba dróg oddechowych, jest coraz częściej diagnozowana u dzieci. Pediatrzy coraz częściej polecają swoim pacjentom nebulizatory zgodne z rekomendacjami odnoszącymi się do przewlekłego leczenia inhalacyjnego dzieci w wieku poniżej 4 lat. Wybór odpowiedniego nebulizatora zależy od bardzo wielu czynników m.in.: stanu zdrowia oraz wieku pacjenta, rodzaju stosowanych leków, czy też chociażby warunków w jakich nebulizacja ma być wykonana. Przy terapii wziewnej nie ma jednego uniwersalnego postępowania, a każde z dostępnych na rynku urządzeń posiada swoje zalety oraz wady. Ponadto, kupując nowy nebulizator, należy zwrócić uwagę na dostępne końcówki. Warto pamiętać, iż co do zasady dzieci do 4 roku życia powinny być inhalowane za pomocą maski twarzowej, a starsze oraz dorośli- ustnikiem. Ze swojej strony polecam nebulizator Air Pro, który jest jednym z szybszych nebulizatorów na rynku. W odróżnieniu od nebulizatorów pneumatyczno-tłokowych i ultradźwiękowych, zastosowana w nim technika membranowa sprawia, że właściwości lecznicze popularnych preparatów pozostają niezmienne.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

61478 ekspert-healthin Kobieta, 34 lata, Katowice