Pytania do pediatry

Pomocy

~Mama mamia

~Mama mamia

Witam mam pytanie. kłopot z remontem
Mianowicie zaczęła nam odpadac farba olejna z framugi drzwi w pokoju i boję się że dostanie się ta farba na mnie A ja przez nie uwaga podczas karmienia jakiś okruch spadnie do buzi mojego dwumiesiecznego syna. Czy ktoś rozmawiał z pediatra albo zna się na farbach i wie co się może stać dziecku jeśli Polknie kawałek takiej farby? Malowane było 2 lata temu ta farba olejno alkidowa biala matowa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~margosia79

~margosia79

Musisz po prostu zachować ostrożność dopóki czegoś z tymi framugami nie zrobicie. Zakładam, że skoro przyszło ci do głowy jakieś pytanie, to zauważyłaś na sobie jakieś okruchy tej farby. a z drugiej strony, jeśli chodzi tylko o farbę łuszczącą się tylko z framug (?) to chyba nie stoisz cały czas w drzwiach czekając aż coś z framugi odpadnie? Albo nie ocierasz się specjalnie o te framugi? Proponuję - dopóki ich nie odnowicie spróbować usunąć z nich tę odpadającą farbę i po problemie. A przed karmieniem możesz przebrać się w ciuch, który np. leży cały czas w jednym pokoju i nie ma mowy, żeby miał kontakt z tą farbą i przed każdym karmieniem dokładnie się oglądaj. Takie coś bardziej będzie zagrażało dziecku, kiedy zacznie samo raczkować i będzie coraz bardziej zainteresowane otoczeniem.