Pytania do pediatry

zespół napięcia mięśniowego

~Agnieszka2018

~Agnieszka2018

witam serdecznie, bardzo proszę o poradę, a mianowicie moja ośmiomiesięczna córeczka zmaga się z zespołem napięcia mięśniowego. Od 3 miesiąca życia Marty jesteśmy pod opieką rehabilitanta właśnie z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego oraz asymetrii ułożeniowej. do tej pory rehabilitacja odbywała się raz w miesiącu gdyż nie było wskazań do częstszych ćwiczeń. Mała robiła niesamowite postępy w wieku pięciu miesięcy zaczęła sprawnie raczkować, w 6 m-cu zaczęła wstawać w łóżeczku i asymetria stawała się coraz mnie widoczna i napięcie mięśniowe było ok aż do minionego tygodnia. Mała bardzo odchyla głowę do tyłu, bardzo mocno zaciska piąstki i chowa paluszki u stóp. jest problem z noszeniem z powodu odchylania głowy i piąstki są zaciśnięte nawet podczas snu i spaceru. Kciuk jest niestety schowany w dłoni lub pokazuje figę albo paluszki zaciśnięte jak do ćwiczenia jogi. Proszę o poradę co mogę zrobić aby pomóc małej. Rehabilitant mówi, że czasem się tak zdarza ale ja jestem bardzo mocno zaniepokojona, że to mogą być jakieś zmiany w układzie nerwowym. Neurolog nie widzi problemu, kiedy poprosiłam o skierowanie na USG przezciemiączkowe to usłyszałam że nie ma takiej potrzeby. zupełnie nie wiem co robić. Dziękuję

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alijaa

alijaa

Iść do innego neurologa, zrobić rezonans magnetyczny głowy - prywatnie bo państwowo to w szpitalu trzeba leżeć. Z jakiego jesteś miasta?

58734 alijaa Kobieta, 41 lat, Dąbrowa Górnicza
~Agnieszka2018

~Agnieszka2018

kurcze, nie tak łatwo dostać się do dobrego neurologa. Jestem z Warszawy

alijaa

alijaa

postaraj się do jakiegoś umówić, nawet prywatnie. Mój syn ma jedną źrenicę większą i było podejrzenie guza mózgu. Rezonans, okulista wszystko prywatnie i szybko. Ale głowę mam już spokojną, że taka jego uroda.

58734 alijaa Kobieta, 41 lat, Dąbrowa Górnicza