Skocz do zawartości
Forum

waga noworodka


Gość Dorota25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota25

Witam.
7.05 urodziłam synka z wagą 3320g (41t6d ciąży,poród wywoływany),54 cm.W trzeciej dobie jego waga spadła do 3020g.We wtorek byłam z nim w przychodni,ponieważ chciałam sprawdzić,czy prawidłowo przybiera na wadze.Dodam,iż mimo wszelakich starań mam bardzo mało pokarmu,więc piersią karmię tylko 1 raz rano i 1 raz po południu.Wg wskazówek lekarza dokarmiam mlekiem nutramigen lgg lipil 1,ponieważ po zwykłym mleku mały dostał czerwonych plamek i podejrzewa się u niego skazę białkową,albo nietolerancję laktozy.Synek dostaje butelkę co 2.5 - 3.5,czasem 4 godziny (na żądanie) 60 ml,rzadko wszystko wypija,najczęściej zostawia ok 10-15ml.Przesypia od ok 5 dnia życia prawie całe noce od ok 22-23 do ok 5.30 - 6.30.Miewa kolki (podaję herbatkę rumiankowo-kopierkową i kropelki infacol).Podczas ważenia waga pokazała 3780g.Lekarz powiedział,że przybrał znacznie za dużo i powinnam rzadziej go karmić,abo przynajmniej robić słabsze mleko tzn np zamiast 2 miarek mieszanki na 60 ml,dawać tylko 1 miarkę.Gdy zapytałam,ile na tym etapie powinien przybrać odpowiedział,że każde dziecko przybiera indywidualnie i trudno pwoeidzieć.Ile w takim razie powinien synek ważyć?
Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nadal będziesz karmiła w tak ustalonych porach nigdy nie będziesz mieć więcej mleka. Noworodka karmi się na żądanie, nawet jeśli oznacza to bardzo częste dostawianie. Bardzo częste. Spróbuj wrócić do karmienia naturalnego karmiąc na KAŻDE żądanie dziecka. Polecam do picia herbatkę Lactosan lub/i piwo bezalkoholowe Karmi classic. Mnie herbatka uchroniła przed kolkami dziecka. Tak myślę, że za szybko się poddałaś z tym naturalnym karmieniem. Tak jak powiedział lekarz, każde dziecko przybiera na wadze indywidualnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...