Pytania do pediatry

Nienajedzone niemowlę

~ŚWIEŻA MAMA 2

~ŚWIEŻA MAMA 2

Witam, moja córka ma dzisiaj miesiac, jest karmiona mlekiem modyfikowanym i piersią ALE - mleko modyfikowane bo sie nie najada piersią, wypije butelke 90-100ml odbije i płacze szuka pierś na piersi siedzi 1.5 godz po upływie tego czasu denerwuje się, płacze bo jest głodna i tak caly dzień. Czy można jakos zagęścić mleko ? Proszę o odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alijaa

alijaa

Wydaje mi się, że za szybko postanowiłaś dokarmiać małą. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby dzieciątko się nie najadło z piersi. Może to ból brzuszka ją denerwuje. Polecam ci herbatkę laktacyjną Lactosan. Sama piłam i mały nie miał nigdy kolek. Pij dużo płynów w ciągu dnia, tak do 3l. Pamiętaj że częste dostawianie gwarantuje utrzymanie laktacji. Karmienie na żądanie czasem na początku oznacza częste przystawianie. A jak jest przy piersi te 1,5 godz to słyszysz przełykanie czy po prostu ssie pierś jak smoczek do snu?

58734 alijaa Kobieta, 40 lat, Dąbrowa Górnicza
~Anetamamaamelki

~Anetamamaamelki

Witam, zgadzam sie z wypowiedzia poprzedniczki, aby miec wystarczajaco pokarmu trzeba jak najczesciej przystawiac malychy do piersi, przez pierwszy miesiac moje dziaciaczki siedzialy na piersi calymi dniami i tez na poczatku sie troszke denerwowaly ale z czasem gdy laktacja sie unormowala wszystko sie ulozylo. Niestety ale podawanie butelki zwlaszcza tak malemu dzieciatku czesto prowadzi do tego ze dziecko nie chce wiecej ssac piersi . Jezeli Chce Pani karmic piersia to prosze nie dokarmiec a przystawaiac maluszka jak najczesciej a tak jak w moich dwoch przypadkach i u Pani z czasem wszystko sie unormuje. Zycze powodzenia i pozdrawiam.

marzena1626

marzena1626

Popieram. Brak przystawiania to brak pokarmu. I pokarm jest też w glowie. Dobre nastawienie to połowa sukcesu. Nie ma czegos takiego jak "mam malo pokarmu". Mam go tyle ile potrzebuje dziecko a skoro jest dokarmiane to znaczy ze go nie potrzebuje duzo.

58859 marzena1626 Kobieta, 28 lat, Opole