Pytania do pediatry

Problem z jedzeniem u 9 miesięcznego dziecka

~Zmartwiona11

~Zmartwiona11

Mój 9miesieczny syn urodził się z wagą 2880g ( hipotrofia stwierdzona juz podczas badań prenatalnych) , obecnie waży 8kg i mam problem z karmieniem, z uwagi na podejrzenie alergii jest karmiony nutramigenem ale nie ma apetytu. Mleka wypija jednorazowo ok 120ml 5 razy na dobę, dostaje obiadki w formie zblendowanej, bo innej nie toleruje i od razu se krztusi, i na podwieczorek mus owocowy. Niestety mleka mało wypija a inne posiłki je niechętnie. Czasem zdarza się że zje kilka łyżeczek a czasem w ogóle nie chce. Żeby zjadł kilka łyżeczek muszę go zabawiać, bo zamyka buzię i nie chce, czasem płacze jak widzi że chce mu podać łyżeczkę. Morfologia wyszła dobra. Co mogę zrobić, jak zachęcić dziecko do jedzenia??? Proszę o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Zmartwiona11

~Zmartwiona11

Dodam że synek ma dwie dolne jedynki i przebiła się jedna górna jedynka

alijaa

alijaa

Mój ma 10 miesięcy i jest to samo. Trzeba przeczekać, ząbkowanie tak działa na niemowlaki. Jak nie chce jeść owoców łyżeczką to spróbuj mu podawać te z tubki bezpośrednio. Mój jest na piersi i owocach. Obiadków nie zjada wcale albo jedną, dwie łyżeczki. Kiedyś zblendowane zupki podawałam mu dozownikiem do syropu, taką strzykawką. Wolał to niż łyżeczkę.

58734 alijaa Kobieta, 40 lat, Dąbrowa Górnicza
~Zmartwiona11

~Zmartwiona11

Niestety z tubki też odpada. Wszytko jest dobrze dopóki nie poczuje smaku. Jak posmakuje to od razu buzia zamknięta i nie chce...

alijaa

alijaa

Mój powoli wraca do jedzenia, zęby na razie dały mu spokój. trwało to jakieś dwa trzy tygodnie

58734 alijaa Kobieta, 40 lat, Dąbrowa Górnicza