Pytania do pediatry

brak snu, wysypka u 10 miesiecznego dziecka

marzena1626

marzena1626

witam moja 10 miesieczna corka od 4 miesiecy nie spi w nocy. Budzi sie ciagle czasem nawet co pol godziny z placzem i tak jest kazdej nocy. Wyszly jej 4 zęby ale nadal problem spania zostal. Od urodzenia praktycznie męczą ją gazy, w nocy przewraca sie ciagle z plecow na brzuch i odwrotnie az w koncu sie wybudzi. Preparaty z simetikonem nie pomagaja. USG brzucha w porządku poza stwierdzonym nadmiarem gazów. Od 3 tygodni na klatce piersiowej, pod szyją, na brzuszku i na plecach ma czerwone suche swędzące plamy, jedne wieksze a drugie malutkie skupione kolo siebie. Ponadto pod kolankami ma swedzące zaczerwienienia. Wyszly jej nagle z dnia na dzien i w tym czasie nie wprowadzalam do diety nowosci. Plamy są nadal, jedne juz wygojone i pojawiają sie drugie. Bylam juz u 5 lekarzy. Jedni twierdzą ze to AZS drudzy wykluczają tą diagnoze. Kapiele w emolientach i nawilzanie zaostrzają zmiany chorobowe. Poprawę przyniosła kąpiel w nadmanganie potasu i smarowanie gencjaną. Po odstawieniu gencjany plamy znowu sie zaogniają. Buzke ma czystą. Jestem juz bezradna nie umiem jej pomoc. Czy wykonac jakies testy na alergię? Dodam że córka karmiona jest piersią i stosuję Latopic, Contrahist 2ml/dobę.

58859 marzena1626 Kobieta, 29 lat, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

marzena1626

marzena1626

na zdjęciu plamy są już wygojone (białe miejsca). W tej chwili pojawiają sie już nowe czerwone. Zrobiłam wymaz ze skóry i wyszedł gronkowiec złocisty. Po powtorzeniu badania w innym laboratorium wymaz nie wykazał gronkowca złocistego.

  • brak-snu-wysypka-u-10-miesiecznego-dziecka_65283.jpg
58859 marzena1626 Kobieta, 29 lat, Opole
marzena1626

marzena1626

Tak wyglada swieza zmiana. Panie doktorze jakie badania mam wykonac prosze o wskazowki. Bylam u alergologa, dermatologa i 2 pediatrow. Nie zlecili zadnych badan tylko masci sterydowe i syrop przeciwhistaminowy

  • brak-snu-wysypka-u-10-miesiecznego-dziecka_65374.jpg
58859 marzena1626 Kobieta, 29 lat, Opole