Skocz do zawartości
Forum

18 miesięczny buntownik


Gość paulinamakuch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulinamakuch

Witam, jestem mamą wspaniałego, mądrego, zdolnego chłopca. Ma 18 mscy. Niestety od jakiegoś czasu strasznie się buntuje, zwłaszcza wtedy, gdy mu czegoś zabraniam, lub, gdy go upominam jak robi źle. Bije się rączkami po głowie, uderza głową o podłogę lub o ścianę, rzuca się i wierzga nogami, gdy próbuję mu tłumaczyć że nie wolno tak się zachowywać, w ogóle nie reaguje, potrafi czasami mnie uderzyć. Co mam robić? Jak reagować? Czy po prostu ignorować takie zachowanie i przeczekać ten moment, aż sam się uspokoi? Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Gość Anetamamawiktorka

Witam , mysle ze to typowe zachowanie dla tego wieku, tez to przerabialam , powinnas jak najbardziej reagowac , nawet jezeli to nic nie pomaga i tak trzeba zwracac dziecku uwage ze pewne zachowania sa niedopuszczalne . Jezeli jestes w towarzystwie i dziecko zle sie zachowuje powinnas z nim wyjsc na tak dlugo az sie uspokoi i wyciszy. Po jakims czasie powinno byc lepiej . Polecam rowniez rozwarzyc wyslania go wczesniej do przedszkola, u mnie to byl strzal w dziesiatke i poprawe w zachowaniu mozna bylo zobaczyc juz po 2 tygodniach , powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...