Skocz do zawartości
Forum

Żywienie 14miesiecznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja córka ma skończone 14 miesiecy.Od jakiegos czasu nie chce pić wcale mleka (ani z butelki ani kubka itp) - jedynie na śpiąco uda mi się z butelki jej podać 1-2 razy dziennie po ok100ml. Nie wiem co z tym zrobić? Jej przykladowy jadłospis to: 9-150ml kaszka z płatkami i potem owoc, 12-drzemka 100ml mleka, 14.30-obiad, 18-jesli spi to 100ml mleko,jak nie spi to kaszka na mm, 21-150ml kaszka. W międzyczasie jakies przekaski herbatka, wieczorem daje bułeczki poskubac szyneczki lub jajko. Zamienilabym któryś posiłek na np. normalną kanapkę z szynką ale nie wiem ile powinna jej zjeść ? żeby była najedzona bo takie jej skubanie to zbyt malo na główny posilek. Prosze o porade co i jak zrobic, co zmienić ?
Dodam że waży 11kg i mierzy 77cm a jesli chodzi o mleko to nigdy córka nie zjadała wiecej niż 120ml na porcje.

Odnośnik do komentarza

14-miesięcznemu dziecku wystarczą trzy posiłki mleczne dziennie. Z jadłospisu, który napisałaś wynika, że córka tyle dostaje, a czy wypije 180 czy 100 ml mleka nie ma raczej żadnego znaczenia, widocznie tyle jej wystarcza. Oprócz tego z wagi wygląda na to, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Dobrze jest dostosować rytm dnia tak by podawać posiłki mniej więcej co trzy godziny i gdy dziecko odmówi jedzenia uszanować to. Gdy opuści jeden posiłek, zje następny. Po kilku dniach nauczy się, że gdy odmawia jedzenia będzie potem głodne. Taki system panuje w przedszkolu. W tym wieku może już jeść samo, więc pomagaj jej jeść, ale niech inicjatywa należy do niej. Pozwól dziecku nabrudzić i dotykać jedzenia. Życzę cierpliwości.
Mama Wika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...