Skocz do zawartości
Forum

Roczne dziecko wkłada nam rece do buzi (nie sobie).


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zachowania mojeho synka. Obecnie ma 9mcy i problem polega na tym, ze w momencie zmęczenia/zasypiania mały gwałtownie i uporczywie próbuje włożyć swoją dłoń do mnie do ust. Robi to naprawde mocno i jak mu nie dam to od razu płacze i się rzuca na rękach. Próbuje robić to i jedna i druga ręka. Od dłuższego czasu wszyscy co go usypiają (ja, mąż bądź moja mama) staramy się by tego nie robił (lakiery rączkę, gładzimy ja, odwracamy buzie), ale on od razu reaguje nerwowym placzem. Dodam ze ogólnie jest to bardzo żywe dziecko. W ciągu dnia wszędzie musi być i wszystko dotknąć. Może dodam ze ma nawyk klepania we wszystko. Czym takie zachowanie może być spowodowane i jak je wyeliminować, gdyż zasypianie to jakaś masakra :(

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia wiem, że wszystkie takie zachowania zawsze po jakimś czasie mijają, ale może to potrwać kilka miesięcy. Najlepszym sposobem jest być konsekwentnym i stanowczo nie pozwalać mu tego robić. Najlepiej działa poważny ton i krótka komenda, np: Nie rób tak. Dobrze jest się przygotować się na to, że potrwa to długo i cierpliwie czekać na rezultaty. Życzę wytrwałości i stanowczości.
Mama Wika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...