Skocz do zawartości
Forum

Usypianie przy piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Moje 9-cio miesieczne dziecko od urodzenia usypia tylko przy piersi. Czy jest możliwe że któregoś dnia samo się oduczy i usnie samo czy muszę go oduczyć? Nie planowałam takiego sposobu usypiania ale kolki i ząbkowanie sprawiły że inaczej moje dziecko nie spało. Nie przeszkadza mi to na ten moment bo chciałabym do 1 r.z. karmić piersią ale nie chce później skrzywdzić dziecka, które powiedzmy że nie będzie mogło zasnąć samo. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Dzieci nie rodzą się z umiejętnością zasypiania samemu, podobnie jak z innymi umiejętnościami. Wszystkiego musimy nauczyć ich, my, dorośli. Oczywiście zdarza się, że niektóre dzieci łatwo zasypiają same, ale większości sprawia to trudność. Podobnie jak np z jazdą na łyżwach jedni od pierwszego razu założenia łyżew śmigają sami, innym potrzeba wielu godzin zanim puszczą się rantu. Polecam książkę: "Uśnij wreszcie" (można ją łatwo znaleźć w wersji pdf w internecie). Oczywiście nie jest konieczne stosowanie metody usypiania opisanej w książce, ale uświadomienie sobie, że jako rodzic musimy nauczyć swoje dziecko nie tylko mówienia czy siusiania do nocnika, ale również usypiania. Osobiście uważam, że każde dziecko jest inne i my rodzice znamy najlepiej swoje dziecko i to my powinniśmy znaleźć odpowiednią metodę do nauczenia naszej pociechy różnych umiejętności. Ale książka może okazać się dobrą bazą do rozpoczęcia inicjatywy. Trzymam mocno kciuki, że się powiedzie i życzę wytrwałości!
Mama Wika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...