Pytania do pediatry

Przewlekły kaszel u dziecka od 3 miesięcy

niesia133

niesia133

Moja 3letnia córka od listopada boryka się z przewlekłym kaszlem. Jest raz silniejszy raz słabszy, aktualnie bardzo sie nasilil, głownie w nocy daje o sobie znac, ale i ogolnie w pozycji lezacej, gdy corka chce odpoczac, zaczyna sie atak kaszlu, jest bardzo rwący, mam wrażenie , że córce czasami zabraknie tchu. Nasza pani doktor zmienia jedynie syropy, ktore nie daja wiekszego efektu, Osluchowo pluca i oskrzela sa czyste. Wyniki badan krwi sa w normie. Jak powinnam poszerzyc dalsza diagnostke ?

58736 niesia133 Kobieta, 31 lat, Toruń

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mama N.

~mama N.

Zróbcie jej lepiej rtg klatki piersiowej.
Podobno nocny kaszel może oznaczać atypowe, bądź bezobjawowe zapalnie płuc, którego nijak nie da się wysłuchać stetoskopem.

Aheinga

Aheinga

Czy córcia miała sprawdzane uszy? Dzieci często mają problem z uszami. Jest w nich płyn czy jak to potocznie się mówi woda, która gdy dziecko leży spływa do gardła i powoduje kaszel. Wtedy można podłożyć coś pod materac w miejscu, w którym dziecko ma główkę gdy leży. Powinno jej to troszeczkę ulżyć w tym kaszlu.

58739 aheinga Kobieta, 35 lat, Łódź
~taaaaaaaaaaa

~taaaaaaaaaaa

jeśli dziecko kaszle na mokro to można stosować oklepywanie pleców żeby pomóc dziecku w odkrztuszeniu flegmy

niesia133

niesia133

Kaszel jest rwąco-duszący, czasami mam wrażenie ze doprowadzi do wymiotow. W dzien jest bardziej mokry, w nocy jakby "dzwoniący"

58736 niesia133 Kobieta, 31 lat, Toruń
~recio

~recio

też tak syn miał kaszel dosyć długo po zapaleniu oskrzeli, dopiero po inhalacji budixonem neb się uspokoiło, dobrze że lekarz wpadł na taki pomysl bo juz syropów młody w ogóle nie chciał pic

~beliska

~beliska

też jakoś nie wierzę ze sam syropy pomogą na taki kaszel, może zapytaj o ihalacje, u nas sie fajnie sprawdziły te z budixonu neb, tylko 2 razy dziennie i spokój, dzieko mogło normlanie spać w nocy a nie budzić się i dusić

~feronik77

~feronik77

Novama Familino Pro dobry inhalator - stosujemy prawktycznie od samego początku u naszej małej