Skocz do zawartości
Forum

refluks żołądkowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moja córka ma ponad dwa lata i od jakiegoś miesiąca codzienie w nocy wymiotuje. Zazwyczaj wygląda to tak że budzi się pije mleko potem ma kaszel a na końcu wymioty. Na początku myślałam że to katar od którego dostaje kaszel. Jednak zauważyłam ostatnio zależność że sieje się to po mleku. Nr jest to nowe mleko. Pije je od 1.5 roku. Faktycznie próbowałam zmienić mleko z takiego w proszku na swieże ale cały czas to samo. Domyślam się pani co może być przyczyną. Nasz pediatra ciągle twierdzi że to przez przeziębienie.
To pytanie opublikowałam na inym portalu i Pan Doktor zaprosił mnie tutaj. Chciałam dodac ze poprzedniej nocy jak córka obudziła sie i wołała mleko to zrobiłam jej połowę porcji i niepełną butelkę. Jednym słlowem rzadsze niż zwykle. Nie zwymiotowała ale kaszel ją meczył dobre 30 min.

Odnośnik do komentarza

Z wywiadu wynika że jest to prawdopodobnie refluks żołądkowo- przełykowy. Zachęcam do czytania portalu tu jest on dokładnie opisany wystarczy wpisać w przeglądarce portalu abczdrowie. Dziecko powinno być zbadane sondą ph metryczną donosową, powinna być wykonana gastroskopia. Refluks tak się właśnie może objawiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...