Skocz do zawartości
Forum

Słaby przyrost masy ciała niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój 3 - miesięczny synek od 4 tygodnia życia karmiony jest mlekiem modyfikowanym, na początku było dokarmianie mlekiem HIPP, potem wyszły kłopoty z trawieniem laktozy więc było tylko mleko NAN bezlaktozowe, na obu mlekach mimo koszmarnych ilości ulewań przybierał na wadze super, około 25o gram tygodniowo, po miesiącu na NANie pediatra zalecił wdrażanie mleka z laktozą, z racji tego że któregoś razu przez sen chlusnął mlekiem (wyleciało mu i z buzi i z noska przez co zaczął przeraźliwie płakać) wdrożyliśmy bebilon antyrefluksowy, ulewania się skończyły, dziecko spokojniejsze. Niestety od tego momentu zaczęły się problemy z wagą, z tygodnia na tydzień zaczął przybierać coraz mniej, synek cierpiał na zaparcia więc myślałam ze to przez te problemy z kupką. Postanowiłam więc dwa razy w ciągu dnia podawać zwykły bebilon a na reszte karmien bebilon AR, kupka sie unormowała. Dwa tygodnie później poszłam skontrolować wagę synka i nie mogłam wyjść z szoku, przez dwa tygodnie waga wzrosła zaledwie o 200 gram! I stad moje pytanie czy jest możliwe że synek jakoś nie toleruje tego mleka AR i stad problemy z waga? Ewentualnie czy moge zagęszczać zwykły bebilon bebilonem AR (np. na 150 ml wody 3 miarki zwykłego i dwie AR) ?

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
nie powinno się oceniać masy ciała co 2 tygodnie i denerwować się że dziecko przybywa 200gram.
Dziecko musi potroić masę ciał urodzeniową w 12 miesiącu życia ale nie będzie to się działo tak że musi przybyć np. kilogram w miesiąc. Każde dziecko ma swoją drogę do tego nie da się tego przewidzieć. Oczywiście generalnie musi przybywać w miarę regularnie ale ważenie co tydzień spowoduje tylko niepotrzebny stres i ciągłe zmiany i kombinacje z mlekiem.

Niech się Pani skupi na 1 mleku które dziecko toleruje nie ulewa i chętnie je . Jednym.

Czy dziecko miało wysypki alergiczne? Czy było ze względu na zarzucanie pokarmu (ulewania) konsultowane przez gastrologa/alergologa?)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...