Pytania do pediatry

Rak piersi

Kasia19871987

Kasia19871987

Jakie postępowanie należy podjąć w przypadku raka piersi?

KOBIETA , 62 LAT Rak piersi.Witam bardzo proszę o poradę otrzymałam wynik usg piersi. Piersi o budowie mieszanej-tłuszczowej. Zmian ogniskowych podejrzanych o malignizację w piersi lewej nie stwierdza się.W piersi prawej na godz. 10 nieregularna zmiana wielkości 20mm- wskazana biopsja gruboigłowa: podejrzenie innych ognisk max. wielk. 6mm-wskazany RM piersi. Ponadto w obu piersiach torbiele max 9mm w prawej i 4 mm lewej. Powiększonych zmienionych węzłów chłonnych w dołach pachowych nie stwierdza się. BIRADS 4- podejrzenie wieloogniskowości. Ponadto wykonano biopsję gruboigłową rozpoznanie: W badanych fragmentach nacieki z drobnych komórek mogących przemawiać za rakiem zrazikowym. Konieczne poszerzenie diagnostyki. Prosze o poradę jak dalej leczyć?Jakie inne badania można wykonać? Lekarz zalecił usunięcie całej piersi. Czy jest pewne ze mam raka? Jak leczyć? Bardzo proszę o poradę.

57482 kasia19871987 Kobieta, 31 lat, Przemyśl

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Renatka78

~Renatka78

Rak- bardzo mi się źle to kojarzy. Nie tylko ze względu na to co się wkoło widzi i słyszy, ale też miałam kilka przypadków w rodzinie, gdzie zmarło na raka. Jeżeli wiesz, że masz raka to najważniejsze jest leczenie teraz- jak najszybsza reakcja. Mnie od jakiegoś czasu niepokoi guzek w prawej piersi i mam wrażenie, że w tym samym miejscu nastąpiła również zmiana kolorystyczna skóry. Koleżanka nakłania mnie do wykonania badań genetycznych w Medistore, ale strasznie się boje wyniku.