Skocz do zawartości
Forum

Rak piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie postępowanie należy podjąć w przypadku raka piersi?

KOBIETA , 62 LAT Rak piersi.Witam bardzo proszę o poradę otrzymałam wynik usg piersi. Piersi o budowie mieszanej-tłuszczowej. Zmian ogniskowych podejrzanych o malignizację w piersi lewej nie stwierdza się.W piersi prawej na godz. 10 nieregularna zmiana wielkości 20mm- wskazana biopsja gruboigłowa: podejrzenie innych ognisk max. wielk. 6mm-wskazany RM piersi. Ponadto w obu piersiach torbiele max 9mm w prawej i 4 mm lewej. Powiększonych zmienionych węzłów chłonnych w dołach pachowych nie stwierdza się. BIRADS 4- podejrzenie wieloogniskowości. Ponadto wykonano biopsję gruboigłową rozpoznanie: W badanych fragmentach nacieki z drobnych komórek mogących przemawiać za rakiem zrazikowym. Konieczne poszerzenie diagnostyki. Prosze o poradę jak dalej leczyć?Jakie inne badania można wykonać? Lekarz zalecił usunięcie całej piersi. Czy jest pewne ze mam raka? Jak leczyć? Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Rak- bardzo mi się źle to kojarzy. Nie tylko ze względu na to co się wkoło widzi i słyszy, ale też miałam kilka przypadków w rodzinie, gdzie zmarło na raka. Jeżeli wiesz, że masz raka to najważniejsze jest leczenie teraz- jak najszybsza reakcja. Mnie od jakiegoś czasu niepokoi guzek w prawej piersi i mam wrażenie, że w tym samym miejscu nastąpiła również zmiana kolorystyczna skóry. Koleżanka nakłania mnie do wykonania badań genetycznych w Medistore, ale strasznie się boje wyniku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...