Pytania do pediatry

Suchy kaszel niemowlaka

~AgataMamaLili

~AgataMamaLili

Dzień dobry, ja już pisalam na abczdrowie pytanie o suchy kaszel u dziecka 3miesieczmego. Miałam napisać od kiedy: odkąd wyszłysmy ze szpitala po zapaleniu płuc. (Miesiac temu) Dziś akurat kaszlała 2 razy rano przed spacerem ale po spacerze (4h trwał) juz ani razu, ale wieczorem miała trochę wydzieliny w nosie.
Z leków podaje Jej tylko: bioaron D3, cebion 5 kropel na dzień (ze względu na ten Jej kaszel) i przed wyczyszczeniem nosa sterimar baby (sól fizjo) lub wodę morską, a przez to ze daje ten cebion to jeszcze dostaje 5 kropli dicofloru.
Lekarz widział Ją przed szczepieniem i Stwierdził, że jest zdrowa 2 tygodnie temu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~AgataMamaLili

~AgataMamaLili

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Tak, osłuchowo było czysto a dziś dziecko już prawie wcale nie kaszlało, więc z pewnością to jest to co Doktor zasugerował. Pozdrawiam

~mamanamedal

~mamanamedal

Taki kaszel może być też objawem astmy dziecięcej. U mnie, a w zasadzie u mojego dziecka, lekarz to zdiagnozował. MIeliśmy budixon neb do inhalacji i pomogło dość szybko.

~limbix

~limbix

Dokładnie! Tym bardziej, jeśli pojawia się dość nagle i to w tym czasie, kiedy zaczyna się wiosna. Maluch może mieć na coś alergię. U takich dzieci zwykle to mija, ale do lekarza i tak warto pójść, żeby właśnie nie przerodziło się w astmę. Dostaniecie lek do inhalacji i po kłopocie ;)