Pytania do pediatry

kształt głowy dziecka

alp

alp

niepokoi mnie kształt głowy dziecka - jak w pytaniu zadanym na innym forum. Dziekuje za odpowiedz. mam nadzieje ze zdjęcia widoczne

55236 alp Mężczyzna, 40 lat, Białystok

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Phfx

~Phfx

No ksztalt przypomina bardziej latawiec niz kolo ale to chyba dlatego bo syn pewnie tak spi moj tez jakos tak z przodu po bokach ma takie jakby plaskie ale duzo mniej. W kazdym razie wedlug mnie to normalny ksztalt przieciez nie kazdy ma idealnie okragla glowe i rowna ale podepne sie pod pytanie odnosnie 2 zdjecia poniewaz u pani syna Widoczne z tylu glowy jakby fale. Moj tez takie cos ma. Jakby wglebienie. Szyjka potem czaszka potem jakies wglebienie I znow czaszka z boku wyglada to jak Fala I rowniez mnie martwi.

~Majka_1985_1

~Majka_1985_1

Witaj, nie wiem czy jeszcze tu zagladasz, ale opowiem Ci nasza historie ....
Moj synek urodzil sie poprzez cc, wazyl 4300 mierzyl 62 cm. Obwod glowki wynosil 36cm. Poczatkowo nie zwracalam uwagi na jego glowe, ale jak tylko stanelam na nogi (po miesiacu, poniewaz mialam komplikacje po cc), glowka synka wydawala sie dziwna, wygladala z gory jak romb. Bylam na konsultacjach neurologicznych, syn byl bardzo silny, podejrzewalam wzmozone napiecie miesniowe. Jednak na badaniach wszystko bylo wporzadku. Lekarz stwierdzil, ze duzy chlopczyk I silny, wybiegal rowiesnikow, poniewaz byl duzy. Jak mial 3 tygodnie podnosil wysoko glowe do gory, lezac na brzuszku.
Jednak ciagle ksztalt glowki mnie niepokoil... gdy urosly mu wloski, az tak nie rzucalo sie w oczy. Kazdy lekarz zwracal uwage na ksztalt jego glowy, mierzac obwod klatki I glowki mial zawsze gorna granice, ale twierdzili, ze taka jego uroda.
Do 3 roku zycia mowil kilka slow, nie budowal zdan. Byl spokojny, grzeczny, az za bardzo. Przeciwienstwo swojej starszej siostry.
Teraz ma prawie 4 latka I nadrobil w mowie, glowka jest nadal duza, jednak uksztaltowala sie. Ma wystajaca potylice, ale widocznie lekarze mieli racje, ze taka jego uroda.
Jesli chcesz moge przyslac Ci zdjecia glowki synka na maila.
Pozdrawiam I trzymam kciuki, by wszystko bylo w porzadku.