Skocz do zawartości
Forum

Katar kaszel od miesiecy


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn lat 4i pół juz od ponad 2 miesięcy ma uporczywy katar a także kaszel,robilismy wymaz z nosa badanie krwi wyniki dobre inchalacje nie pomagają krople przeciw alergii też nie,do tego juz drugi raz ma zapalenie spojówek,juz nie wiem jak mu pomóc,lekarz rodzinny stwierdzil astme oskrzelowa ale gdzie sie udać aby to potwierdzic,po wysilku fizycznym mały rzadko zakaszle,co przy astmie byloby to raczej częściej,jeszcze mamy wizyte u laryngologa,ale skąd i czemu tak dlugo nie mozemy uporac sie z tym katarkiem który powoduje kaszel?

Odnośnik do komentarza

Dziekuje,syn ma 4i pòł latka,jak skończył pòł roczku,zaczeły sie problemy ze zdrowiem,katar kaszel,osłuchowo czysty,ale raz na 1/5miesiąca antybiotyk,po jakimś czasie alergolog,co wykazało alergie na kurz i roztocza,no i zyrtec,długo było dobrze,od września 2016 poszedł do przedszkola,od pażdziernika wieczny katar,duszący kaszel,zyrtec nie pomaga,znowu antybiotyk,2 tyg dobrze,5 dni przedszkola i chory,nie gorączkuje,byłam na konsultacji u innego lekarza,przepisal stodal,probiotyki,znowu osłuchowo czysty i co mnie przeraziło ExmykehlD4 po przeczytaniu ulotki przerazilam sie to dla doroslych i na grzybice,ze strachu nie podalam mu.Katarek nie ustepuje po 2 tyg,boje sie ze znowu skonczy sie na zapaleniu oskrzeli i ucha,co mialo miejsce w styczniu 2017 i szpitalu,po szpitalu byl miesiac w domu,bylo dobrze,przedszkole przez tydzien i znowu ten katar i kaszel,Panie Doktorze i co mam zrobic z tymi czopkami? Bardzo dziekuje i mam nadzieje ze wiecej wyjasnilam faktycznie jestem juz zdesperowana.Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani

1. Koniecznie trzeba zrobić badania ige swoiste panel wziewny 20 alergenów, z krwi.
2. Wynik proszę do mnie wysłać zdjęcie lub skan.
3. Trzeba znaleźć porządnego alergologa dziecko musi być leczone nie tylko zyrtec ale też pewnie inne leki przeciw alergiczne do nosa , wziewne , inne doustne przeciw alergiczne np. singulair. Alergolog powinien leczyć bardziej intensywnie
4. Ograniczyć kontakt dziecka z kurzem na wszelkie sposoby- poduszki bez pierza bez dywanów, firanek , pościel przeciwkurzowa, preparaty przeciwroztoczowe powinny być stosowane na meble np kanapy krzesła koce itp ...
5. Po obejrzeniu wyników- należy podjąć zapewne natychmiastowa decyzję o odczulaniu doustnie dziecka to już jest możliwe. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...