Skocz do zawartości
Forum

niepokój u 1,5 miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem mamą 8 tygodniowej Kornelki. Od kilku dni, moje dziecko jest bardzo niespokojne i płaczliwe. Jeśli uda jej się zasnąć to na kilkanaście minut i budzi się z płaczem. Zauważyłam też, że często wybudza się gwałtownym ruchem (śpi z rączkami nad głową i często bardzo gwałtownie nimi porusza przy wybudzeniu). Nie pomaga noszenie, przytulanie. Nie ma żadnych innych objawów typu temperatura, ból brzucha (już przerobiłyśmy kolki- jest na mleku bebilon comfort pro expert, które nam pomogło), nie ślini się mocniej, je normalnie, nie ma kaszlu, nie ma wycieku z nosa. Potrafi też płakać przez 4 godziny bez przerwy. Czy dziecko w tym wieku może mieć już stany lękowe? Jeśli nie, to o czym takie zachowanie może świadczyć? Czy w ostateczności mogę podać jej Viburcol?
Dodam, że nie jest przegrzana ani wychłodzona, kark ma zawsze ciepły, w pokoju jest temperatura utrzymana stała ok. 22 stopni, pokój jest regularnie wietrzony.

Odnośnik do komentarza

Raczej norma zachowania? Dziecko placze przez 4 godziny bez przerwy a "pan ekspert" pisze ze jest ok? Mam trójkę dzieci i zadziwia mnie to z jaka lekkością i bezmyślnością pisze pan swoje lakoniczne bzdurne odpowiedzi. Primum non cerne, pamięta pan?

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani

Zachowania tak małych dzieci mają szerokie normy. Ale jak pani zauważyła napisałem iż należy dziecko pokazać lekarzowi pediatrze. Nie widzę pacjenta więc sam opis jest niewystarczający. Wydaje mi się że lekarz pediatra powinien zobaczyć zachowania dziecka. Tylko to miałem na myśli. Jeśli uraziłem Panią zbyt lakonocznym wpisem - przepraszam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...