Skocz do zawartości
Forum

przeliczenie dawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
moje dzieci bliżnięta maja dużą niedokrwistość. Przyjmuja preparat żelaza ferrum lek syrop 50mg/5ml.
Syn ma wyliczoną dawke 2 razy po 1,5 ml a córka 2 razy po 1ml. niestety maja po nim bardzo duże bóle brzucha i zatwardzenia i polecono mi mnianę na actiferol w saszetkach 7mg. Moje pytanie jak przeliczyć dawke? ile saszetek dziennie powinni dostawac?
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

zamiast dawac actiferol bez konsultacji lekarza to idz do niego i powiec o dolegliwościach dzieci a może trzeba zmniejszyć dawke zelaza , która powinna być tez konsultowana w przypadku rozszerzania diety , mój synek miał na 5 kropel wit d przepisane, jak przestalam karmic piersią to zaczal wymiotować po tym, poszlam do lekarz najpierw dal krople, po czym na kolejnej wizycie gdy dziecko dalej wymiotowalo zauwazyl w torbie kartonik mleka i spytal czy karmie swoim czy już modyfikowanym i spytal bo miał w karcie zapisane czy dalej daje wit d, odpowiedziałam tak bo przecież on mi kazal, ale kazal mi jak karmiłam piersią , woiec wszystko trzeba konsultować a nic nie dawac samemu,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...