Pytania do pediatry

gorączka przy ząbkowaniu

~luizka2

~luizka2

Dzień dobry,
Moje dziecko przechodzi właśnie ząbkowanie, jest marudne i ma gorączkę. Chciałabym się zapytać, jaka gorączka przy ząbkowaniu jest normalna? Czy 37,7 to już wysoka gorączka? Podawać dziecku środki przeciwgorączkowe? Czytałam gdzieś, że to normalna temperatura u dziecka.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Odpowiedź eksperta

Dziąsła można smarować 3-4 x dziennie żelem bobodent lub podobnym, to jest stan podgorączkowy, można podawać paracetamol okresowo 2 - 3 ml jako lek przeciwbólowy

--

Zobacz profil eksperta

53697 dr-n-med-tomasz-grzelewski Mężczyzna, 39 lat, Łódź
~kikimiki

~kikimiki

mam problem, synowi zaczelo się ząbkowanie na dobre, zele nie pomaga ani krople, cale dzisla supchniete, nie mam sil patrzeć jak się zwija z bolu, a w ulotce pisze ze trzeba robic przerwę w podawaniu srodka przeciwbólowego, i pytanie czy mogę podawac na zmane paracetamol z ibufenem? tzn 3 dni paracetamol 3 dni ibufen i na zmiane dopóki nie ustapi najgorszy okres, oczywiście nie daje gdy nie boli, albo dawac raz paracetamol raz ibufen .
raczej w dzień staramy się nic nie dawac tylko w ostateczności, ale na noc bol zabkow mu się nasila i nie ma opcji by mu nie dac czopka lub ibufenu , jeden zwykle do rana wystarcza, ten 125mg lub ibufen 1,25ml
syn ma 7 miesięcy, wazy prawie 10kg

~kikimiki

~kikimiki

czy w przypadku gdy daje dziecku czopka lub syrop raz dziennie, lub czasem 2 razy dziennie to musze robic przerwę
dobowej dawki nie przekraczamy, poki co od wczoraj od 18 nie dostal jeszcze zadnego srodka przeciwbólowego. po południu wystarczyl zel i gryzak, ale bywaja takie dni ze caly tydzień się meczymy i musimy dawac jakies srodki przeciwbólowe i nawet goraczki dostaje od ząbkowania, a ostatnio bol zabkow wystepuje coraz częściej i widać ze jest coraz mocniejszy , zaczelo się już jak miał 2 miesiące ale wtedy wystarczyl zel, potem bolało go raz na jakiś czas , a od jakiś 2 tygodni boli go caly czas praktycznie

~Kikimiki

~Kikimiki

Tak stosujemy ale sprawdzaja sie tylko za dnia i nie zawsze. Na noc jednak dziecko potrzebuje srodka przeciw bolowego I z tad moje pytanie. O ich stosowanie. Czy potrzebna jest przerwa. Czy mozna na zmiane itp. Dzis dziecko nie dostalo czopka anI syropu. Spi spokojnie. Zjadlo ladnie na wieczor. Ale czasem musimy dawac kilka dni z rzedu. I z tad moje pytanie o bezpieczenstwo I dawkowanie