Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie alergii


Gość Agnieszka Staniaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Staniaszek

Dzień dobry. Panie doktorze, synek 6mc karmiony tylko piersią. Od jakiegoś 1,5 miesiąca pojawiły się zmiany- małe czerwone plamki przy uszkach i na dekolcie. Pediatra stwierdziła delikatne zmiany atopowe, kazała smarować alantanem w maści i odstawić nabiał. Tak też zrobiłam- po tygodniu zmiany były tak nasilone, czerwone, sączące, synek drapał się do krwi, był marudny i niespokojny. Wylądowaliśmy u alergologa/dermatologa, ale nic nie stwierdził. Jeszcze dziecko za małe na testy- przepisał maść robioną z antybiotykiem i sterydem, Xyzal oraz Atarax. Po 3 dniach zmiany zniknęły całkowicie, ale po tygodniu znów nawróciły, ale już w znacznie mniejszym nasileniu. Od razu zadzwoniłam do pediatry i kazała posmarować przez 5 dni słabszym sterydem-Laticort. Ponownie zmiany zniknęły, ale po 4 dniach znów widzę, że zaczynają pojawiać się małe czerwone krostki przy uszku, na brodzie i wokół ust. Synek tylko karmiony piersią, nowe posiłki wprowadzam dopiero od niedzieli. Aha i od czasu do czasu synek robi zieloną kupkę z niewielką ilością krwi.. Proszę o poradę. Umówiłam się nawet na wizytę do Pana, ale termin dopiero na 13 stycznia;-/ Pozdrawiam i z góry dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka Staniaszek

To dobrze, cieszę się Panie doktorze, że się widzimy. Od wczoraj zmiany u synka znow się zaognily, jest marudny i chyba go swedzi. Już nie wiem co robić i co może być przyczyną. Dlatego mam nadzieję, że znajdziemy jakieś rozwiązanie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...