Skocz do zawartości
Forum

Skaza białkowa


Gość Paulinadobrzynska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulinadobrzynska

Witam, mam pytanie. Córka ma 8,5 miesiąca od początku była karmiona piersią. Okolicy 1-2 miesiąca dostała wysypki na twarzy i głowie, pediatra zalecił wyeliminować nabiał i tak tez zrobiłam a wysypka zniknęła, nigdy nie miała robionych testów alergicznych. Zdarzyło się 2 razy ze musiałam córce podać mleko sztuczne podałam jej bebiko i ona po nim wymiotowała nie było wysypki. W 6 miesiącu zaczęłam rozszerzać dietę i podałam jej kaszkę mleczna po której również wymiotowała, i deserek w którym był jogurcik i po nim również wymiotowała nie było wysypki ani innych objawów. Po 8 miesiącach mleko moje się skończyło i musiałam przejść na modyfikowane pediatra zalecił inne niż bebiko - bebilon. Córka dobrze go tolerowała przez OK 10 dni po czym całkowicie mi odrzuciła mleko i kaszki robione na tym mleku zaczęłam jej podawać kromkę chleba z serkiem śmietankowym i jogurcik z nestle dla dzieci przez kilka dni było wszystko OK po czym córka zaczęła dostawać plam w okolicy ust po każdym posiłku zawierającym nabiał. Pytanie moje brzmi czy córka faktycznie jest uczulona na mleko krowie?? Czy podrażnia ja zbyt duża ilość nabiału?? Dziękuje bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam myślę że jest to alergia na mleko. Ważne czy ktoś w rodzinie bliższej lub dalszej chorował na alergię. Ta choroba się dziedziczy. Należy wykonać badania ige swoiste na alergeny pokarmowe najlepiej cały panel. Mleko - myślę że bezpieczniej stosować mleka z dopiskiem ha jeśli będą po nich objawy- lepiej skonsultować rodzaj mleka z alergologiem zresztą wyniki też.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...