Skocz do zawartości
Forum

Suchy kaszel i brak innych objawów


Gość Luśka666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze,
Mój syn ma 20 miesięcy. Jakiś miesiąc temu miał szmery w płucach, ale po przypisaniu leków ( pulmeo, berodual, mucosolvan i nasivin do nosa) ustąpiło i syn był zdrowy.
Teraz od kilku dni znowu kaszle. Kaszel jest suchy i występuje głównie wieczorem ( tuż przed spaniem) i nad ranem zaraz po wstaniu z łóżka. W dzień nie kaszle, chyba, że po wysiłku ( ale też nie zawsze). Żadnych innych objawów nie ma. Nie wiem czy to jakaś alergia czy podawać np syrop z cebuli. Oczywiście zamierzam iść z dzieckiem do lekarza w najbliższym czasie, ale nie chcę siać paniki i biegać do niego bez potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani

Myśle ze mogła to być infekcja która dała tzw. Nadreaktywność oskrzeli czyli ich niewielki skurcz który utrzymuje się nawet kilka tygodni po infekcji . Poza tym dziecko w tym wieku może mieć tez katar spowodowany kontaktem z suchym ninawilzanym powietrzem w domu. Należy nawilżać i oczyszczać powietrze w domu, stosować preparaty do inhalacji typu np nebudose izotoniczne - specjalna sól do inhalacji bez recepty w aptece, preparaty soli morskiej do nosa przez około 10 dni. Jeśli natomiast ktoś w rodzinie chorował na alergie dziecko należy poddać badaniu w kierunku alergii wziewnej np panel ige swoisty wziewny 20 alergenów. Lekarz powinien jednak zbadać małego pacjenta i zlecić nawet zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej jeśli kaszel utrzymuje sie powyżej 4 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...