Skocz do zawartości
Forum

Duży problem z 8 latka


justyśka25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją córka. Mianowicie nie chce się wogole uczyć. Lekcje odrabia po 8h siedząc przy tym i wogole nie myśląc a jak ją już chcę zagonić do czytania i nauki to wpada w szał krzyczy na nas pyskuje wrzeszczy wpada w historię, że ona tego nie będzie robić. Koniec końców mi również nerwy puszczają bo to jest dzień w dzień. Już nie wiem co robić. Wstydzę sie pójść stacjonarne do psychologa. Moja córka jest bardzo mądrym dzieckiem od początku była kontaktowa i świetnie się rozwijała. Żadne kary nie pomagają. Poddaję się, chyba nie potrafię wychować mojego dziecka na dobrego człowieka. Boję się że to będzie jeszcze gorzej bo nie przebiera w słowach i czasem podnosi reke

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Czy sytuacja od tego czasu się zmieniła? Wiele osób obawia się wizyty u psychologa, jednak proszę pamiętać, że specjalista jest po to, by pomóc i Pani i córce. Nie napisała Pani ile lat ma córka ale być może jej niechęć wobec nauki wynika z problemów w relacjach z rówieśnikami albo jest po prostu objawem buntu nastolatki. W każdym przypadku wizyta u psychologa powinna pomóc. Może warto też ustalić pewne zasady obowiązujące w domu i konsekwencje, które będą wyciągane w przypadku braku ich przestrzegania. Może w Pani okolicy prowadzona jest również Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców. Tam również nabyłaby Pani odpowiednie kompetencje, by poradzić sobie z zachowaniem dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...