Skocz do zawartości
Forum

Problemz 1,5 rocznym dzieckiem


Misiek 17

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem babcią wychowującą 1,5 roczną wnuczkę. Stanowimy dla niej rodzinę zastępczą. Dziecko jest z nami niemalże od urodzenia, a na stałe od grudnia ubiegłego roku. Problem mamy z jej pobudliwoscią. Jest cały czas w ruchu, ciężko jest ją zainteresowac jakaś zabawą. Ciagle wszystko bierze do ust, Książeczki do czytania zostały zjedzone. Na dworze nie chce jechac w wózku jak ją wyjdę ucieka nie zwracając na nic uwagi. Jeśli powiem że czegoś nie wolno bije nas, szczypie albo zaczyna tak płakać i krzyczeć jakby została zbite. Gdy pytam o co tak krzyczy odwraca głowę i nie słucha wcale. Chodzi do żłobka, bardzo dobrze się tam czuje. Lubi towarzystwo dzieci. Ale ponieważ zaczęła chorować pół roku bylam z nią w domu. Cały niemalże czas zajmując się dzieckiem. I mam wrażenie, że to zmarnowany czas. Zamiast wyciszenia wnuczki jest jeszcze bardziej nerwowa. Nikt jej nie bije więc nie wiem skąd ta agresja. W ogóle czasem mam wrażenie, że ona mnie po prostu nie lubi i dlatego robi wszystko na przekór.
Dodam że była już badana przez psychologa z pcpr, który stwierdził że wszystko jest w porządku. Ćwiczyć mamy tylko rączki pod kątem sprawności manualnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...