Skocz do zawartości
Forum

Czy mam się martwić?


Magdalena22

Rekomendowane odpowiedzi

4 letnia córka ma problem z zapamiętaniem nazw posiłków jakie je w ciągu dnia. Nie jest w stanie skupić się na rozmowie i przerywa gdy ktoś mówi. rozmawiając np. o kwiatkach nagle przerywa rozmowę i zmienia w ogóle temat. Nie szanuje swoich zabawek( gdy znudzi jej się dana zabawka i nie sprząta jej do wszystkich swoich zabawek, gdy mówię, że po prostu wyrzucę daną zabawkę lub oddam innemu dziecku- przystaje na te propozycje. Ostatnio złamała deskę w swoim łóżku twierdząc, że chciała zobaczyć i czy potrafi latać. 5 miesięcy temu pojawiła się na świecie jej młodsza siostra( do tej pory była jedynaczką). Jest bardzo pomocna w opiece nad swoją siostrą. Zwracamy uwagę na to, aby poświęcać czas tylko i wyłącznie dla 4 latki. Bardzo długo sprząta swoje zabawki. Nie słucha się mamy a taty tak. Nie wykonuje prostych poleceń (nie chodzi w ciapach, nie odkłada swoich rzeczy na miejsce
Czy potrzebna jest pomoc psychologa?
Co mogę zrobić, aby zmienić zachowanie córki?

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, by zachowania córki opisane przez Panią świadczyły o jakichś spektakularnych problemach czy sugerowały na coś niepokojącego, co wymagałoby interwencji psychologa. Pani córka jest w wieku, w którym testuje swoje "Ja", próbuje stawiać na swoim, stąd np. lekceważenie niektórych poleceń mamy, wybieranie taty jako tego "lepszego rodzica" itp. Nie bez znaczenia jest też fakt, że pojawiła się siostrzyczka. Córka chętnie angażuje się w opiekę nad młodszą siostrą, ale niewykluczone, że gdzieś w środku może się obawiać, czy rodzice jeszcze ją kochają, czy siostra nie jest rywalką o uczucia rodzicielskie. Są to dziecięce niepokoje, dlatego dobrze, że jako rodzice poświęcacie jej nadal dużo czasu. Ważna jest bliskość, wspólne spędzanie wolnego czasu, wspólne rozmowy. Myślę, że nie ma powodów do zmartwień i że wszystko się unormuje. Pozdrawiam! ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...