Skocz do zawartości
Forum

Nie radze some z emocjami


Gość Miśkotka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miśkotka

Witam
Mam 37 lat, jestem w drugiej ciąży, ciągle mam negatywne mysli że moje dziecko urodzi się chore, ciągle obawiam się, nie umiem cieszyć sie z tego że będę mamą po raz drugi, boję się....wkrótce mam badanie prenatalne, które zapewne wszystko wyjaśni,jestem w sporej grupie ryzyka za względu na wiek. Oboje z mężem jesteśmy zdrowi, córka też jest zdowa a mimo to nie potrafię myśleć pozytywnie.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią serdecznie i gratuluję ciąży! ;) Rozumiem, że z racji wieku obawia się Pani, czy z dzieckiem wszystko w porządku, czy prawidłowo się rozwija. Proszę być dobrej myśli. Teraz ciąża w wieku 35-38 lat nie jest niczym zaskakującym. Coraz więcej kobiet odracza decyzję o ciąży (nawet pierwszej) w okolicę 35 r.ż. Jeśli jest Pani pod opieką lekarza ginekologa, to wierzę, że ciąża będzie przebiegać prawidłowo. Tym bardziej, że jak sama Pani zauważyła, razem z mężem jesteście zdrowi i Wasze pierwsze dziecko również jest zdrowe. Proszę powtarzać sobie jak mantrę: "Wszystko będzie dobrze. Maluszek jest zdrowy". ;) Trzymam kciuki za Pani badania prenatalne. Jeśli jednak czuje Pani, że lęki i obawy są na tyle silne, że nie potrafi sobie Pani z nimi poradzić, zapanować nad nimi, że destabilizują Pani nastrój i codzienne funkcjonowanie, proszę rozważyć skorzystanie ze wsparcia psychologa/terapeuty. Nawet jednorazowa konsultacja i bezpośrednia rozmowa może Pani pomóc wyciszyć się, uspokoić, uporządkować pewne myśli w głowie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...