Skocz do zawartości
Forum

Problem z akceptacja uszkodzonego mózgu.


domcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak w życiu potoczyło się, że mam uszkodzony mózg. Procesy poznawcze do leczenia, brak pamięci świeżej. Lubiłem uczyc się i czytać książki ale to przerwałem. Teraz nie mogę do tego wrócić, bo nie widzę efektów przeczytanej ksiązki, patrz wiedza w głowie ta która zostaje po przeczytaniu książki. Nie są to powieści tylko książki z filozofii. Wydaje mi się, że odstaję od osób głównie z braku wiedzy z książek. Źle mi z tym. Co muszę zrobić żeby zaakceptować siebie takiego jakim teraz jestem?

Odnośnik do komentarza

domcio, co to znaczy, że masz uszkodzony mózg? To jest dość pojemne znaczeniowo określenie. Defekty poznawcze występują w wielu różnych jednostkach chorobowych (zespół Downa, FAS, autyzm, MPD, choroby psychiczne, choroby metaboliczne, np. fenyloketonuria itd.). Problemy intelektualne mogą pojawić się również wskutek jakichś urazów czy chorób nabytych. Wiele jednak braków (w pamięci, rozumieniu, mowie, kojarzeniu, koncentracji, uwadze itd.) daje się zminimalizować wskutek podjętej terapii, rehabilitacji i rewalidacji. Jeśli jednak sam rezygnujesz z pracy nad sobą, nad swoim intelektem, to defekty mogą się jedynie pogłębiać. Ile masz lat? Co dokładnie u Ciebie zdiagnozowano, że twierdzisz, że masz uszkodzony mózg?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...